שתף קטע נבחר

ראש ישיבת "מרכז הרב": אבא היה תומך בפרוש

בגילוי דעת שפרסם הרב יעקב שפירא הוא מביא את דעת אביו המנוח, הרב אברהם שפירא, לפיה יש להעדיף מועמדים שומרי מצוות, וממליץ: "בבחירות לעיר הקודש ירושלים תובב"א נצביע כולנו בעד הרב מאיר פרוש הי"ו"

שבוע אחד בלבד נותר עד לבחירות לרשויות המקומיות, והקרב על הקול הדתי בירושלים נמשך: המועמד החרדי ח"כ מאיר פרוש זוכה היום (ב') לתמיכתו הפומבית של הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת 'מרכז הרב' ומרבניה הבולטים של הציונות הדתית, שבגילוי דעת שפירסם קורא בשם אביו המנוח, הרב הראשי לשעבר אברהם שפירא, להצביע לאדם דתי, שומר מצוות.

  

"הנה כבר נודעה דעת מורנו ורבנו אבי מורי מרן הגאון רבי אברהם שפירא זצוק"ל בעניין הצבעה לשליחי ציבור", כותב הרב שפירא הבן, ומצטט מדברי אביו: "בכל עניני הציבור הנוגעים לענייני יהדות ודת יש להעדיף את מי שעניינים אלו הם בגדר שמירה על כלי זהב ולא רק ככלי כסף... ברור ופשוט כי אנשים דתיים המאמינים בה' ובתורתו הקדושה ושומרים מצוות - עליהם יש לסמוך כי יגנו ככל האפשר על ענייני הדת והצביון של קדושת התורה בישראל".

  

ראש ישיבת 'מרכז הרב' מוסיף כי "דברים אלו יפים במיוחד לקדושת ירושלים", והוא סבור כי מועמד דתי "יזכה לפעול לשמירת צביונה הייחודי של ירושלים ת"ו, בשיתוף פעולה עם כל המצפים לראותה בבניינה ובשלוותה, לרוממות קרנה בגשם וברוח, לחדש ימיה כקדם... לרווחת כל תושביה הקרובים והרחוקים, הנושמים את אווירה ומתבשמים מקדושתה".

  

את דבריו הוא חותם בקריאה לציבור הדתי-לאומי בירושלים: "על כן בבחירות לעיר הקודש ירושלים תובב"א נצביע כולנו בעד הרב מאיר פרוש הי"ו לראשות העירייה, אשר ידיו רב לו במשך שנים רבות בעשייה ציבורית פוריה, בעירייה, בכנסת ובממשלה, לטובת כלל הציבור".

  

בגילוי הדעת שפרסם מצטרף הרב שפירא ליו"ר ועד רבני יש"ע, הרב ליאור, שבמכתב תמיכה לפרוש כתב: "לאור פעילותך הציבורית ובייחוד בעשייתך הברוכה במשרד השיכון בבניין ארצנו והרחבת יישובה, הינך מתאים לעמוד בראש עירית ירושלים ולהמשיך את פועלך לטובת אחינו בבירת מדינת ישראל, הן בתחום התורני והן בבניין ובכלכלה, לתפארת הבירה ועם ישראל כולו, כראוי לאוהבי בניין ירושלים ושלימות הארץ". 

 

גם רב היישוב אלון מורה הרב אליקים לבנון, מבכירי רבני הימין, הביע תמיכה במועמד, והגדיר אותו בשיחה עם ynet "אחד מעמודי התווך העשויים להוביל להידוק משמעותי בקשר שבין הדתיים לאומיים לציבור החרדי". הוא הוסיף כי "אנחנו כציבור דתי לאומי חייבים לחפש ולמצוא לעצמנו הרבה קישורים עם הציבור החרדי. יש הרבה מעכבים בדרך, אבל אני רואה ברב פרוש. חוליה חשובה מאין כמוה בכל מערכת היחסים שאני חותר לבנות עם החרדים, ואני מאמין שהיא תפרוץ הרבה מעבר לגבולות ירושלים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שפירא במרכז הרב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים