שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קיבלו כרטיסים לקישינב במקום לקייב, ויפוצו
  משפחה הזמינה מחברת איסתא כרטיסי טיסה לאוקראינה, אך בשדה התעופה גילתה שקיבלה בטעות כרטיסים למולדובה. השופט קבע שהסיפור "רחוק מלהיות משעשע", וקבע פיצוי של יותר מ-11 אלף שקל
  התובעים ושתי בנותיהם הפעוטות הזמינו מאיסתא כרטיסים לקייב, בירת אוקראינה. כשהגיעו לשדה התעופה גילו למרבה התדהמה כי קיבלו בטעות כרטיסים לקישינב, בירת מולדובה.

   

  משהתבררה הצרה, נאלצו התובעים להזמין כרטיסים חדשים מחברה אחרת, "הדקה התשעים". כרטיסים אלה היו יקרים יותר, והטיסה הייתה לא נוחה, וכללה שש שעות הפסקה בטורקיה.

   

  התובעים ביקשו לפצותם בגין הוצאותיהם ועוגמת הנפש שנגרמה להם. לטענתם, היה עליהם לשלם במזומן על הטיסה, שכּן החברה לא קיבלה כרטיסי אשראי. התוצאה הייתה שהגיעו לקייב ללא מזומנים כלל.

   

  איסתא לא כפרה באחריותה והודתה בטעותה, אך טענה כי גם ללקוח חלק בכך שלא בדק את כרטיסו. לפיכך, ביקשה החברה כי בית-המשפט יסתפק בחיובה בתשלום בעבור הכרטיסים החדשים שאותם שילמו התובעים והוצאות סמליות.

   

  הרשלנות של איסתא משמעותית

  השופט אברהם טננבוים מבית-המשפט לתביעות קטנות בירושלים קבע שאין חולק כי התובעים זכאים להחזר מלא על הכרטיסים ששילמו לחברת "הדקה התשעים" בסך 2,220 דולר - 8,322 שקל.

   

  השופט קבע כי גובה הפיצוי הנאות קשור למידת הרשלנות של המעורבים בפרשה.
  "הסיפור עצמו נשמע אולי משעשע, אך הוא בוודאי רחוק מלהיות משעשע למעורבים בו. לא צריך להרחיק לכת כדי להבין את הרגשתו של מי שבשדה התעופה מגלה לפתע שהכרטיס בידו איננו תקף. ואין ספק שהרשלנות בעניינו היא משמעותית", כתב השופט בפסק הדין.

   

  מאידך גיסא ציין השופט כי היה על התובעים לעיין בכרטיסי הטיסה, ואז אולי היו מגלים את הטעות. נקבע כי על איסתא לשלם לתובעים 3,500 שקל בגין הוצאות ועוגמת נפש.

  בסיכום, חויבה איסתא לשלם לתובעים 11,823 שקל.

   

  לעיון בפסק הדין

   

  לאתר המשפט הישראלי פסק דין 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים