שתף קטע נבחר

חיזבאללה רוצה כפרים שבשטח ישראל

האחראי על הקשרים הבינלאומיים של חיזבאללה אמר כי ארגונו לא יתפשר על "הקו הכחול" כגבול: "ארגוני הטרור הציוניים הזיזו את קו הגבול וגזלו מלבנון שבעה כפרים ו-20 חוות"

חיזבאללה משגר רמזים על קו הגבול, ודורש שטחים נוספים בישראל. האחראי על הקשרים הבינלאומיים של חיזבאללה, נוואף מוסאווי, אמר אתמול (יום ב') בפגישה עם שגרירת נורבגיה בלבנון, אודליז נורהיים, כי "הקו הכחול איננו הגבול בין לבנון לבין ישראל. זהו בסך הכל קו שמסמן את גבולות הנסיגה של הכוחות הישראליים מדרום לבנון בשנת 2000".

 

הקו הכחול נקבע על-ידי האו"ם, והוא שונה במעט מקו הגבול הבינלאומי כפי שנקבע ב-1923. את הקו הכחול קבעו מומחי האו"ם על-פי פירושם את החלטת מועצת הביטחון מ-1978.

 

מוסאווי הוסיף והתייחס לקווים השונים שסומנו בצפון: "ארגוני הטרור הציוניים הזיזו את קו הגבול מזה שסומן בשנת 1920 לקו חדש בשנת 1923 – קו אשר גזל מלבנון שבעה כפרים ו-20 חוות. עלינו להיות ערים כלפי הניסיונות לראות בקו הכחול כקו גבול, שיגזול מלבנון מיליוני מטרים רבועים מאדמתה הלאומית".

 

מוסאווי התייחס גם לחדירות מטוסי חיל האוויר לשמי לבנון במהלך סוף השבוע, כך על-פי פרסומים בלבנון. "אנו מחויבים לזכויותינו בעת שאנו עומדים מול ההפרות הישראליות", אמר, "למען האמת זוהי חובתנו לעמוד מול מעשי תוקפנות שכאלה".

 

בשבת האחרונה ציין מוסאווי כי הנקמה על חיסולו של קצין המבצעים של הארגון, עימאד מורנייה, היא "דבר מוגמר". לדבריו, החקירה לגבי החיסול הסתיימה, ותוצאותיה ברורות - ואולם "ההכרזה על הממצאים לא תועיל בעת הנוכחית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים