שתף קטע נבחר

הסטארט-אפ אטלנטיום מפטר 20 עובדים

אטלנטיום, המפתחת טכנולוגיה לטיהור מים, מתקשה להגיע לרווחיות בגלל המשבר הכלכלי, ומבצעת קיצוץ בהוצאות ובתנאי ההנהלה - ופיטורים. המנכ"ל: "זה מאוד קשה. הגרעין הקשה של החברה נשאר, אבל כל האנשים כאן מוכשרים"

חברת הסטארט-אפ אטלנטיום העוסקת בטכנולוגיה לחיטוי מים מפטרת כעת (ד') כ-20 עובדים. כך נודע ל-ynet. הסיבה לפיטורים היא המשבר הכלכלי בעולם, המקטין את מספר לקוחות החברה ומרחיק אותה מהמעבר המיוחל משלב הסטארט למכירות ורווחיות.

 

גל פיטורים

 

כדי למזער את הפגיעה בהתפתחותה הטכנולוגית של החברה ובעובדים, החליטה הנהלת החברה לפטר את עובדים חדשים יחסית, ולהשאיר על כנו את הגרעין המייסד של החברה. עוד נודע, כי החברה מקצצת גם בתנאי העסקתה של ההנהלה ובהוצאות התפעול שלה.

 

"החברה צועדת קדימה, והגיעה להישגים מאוד משמעותיים אבל היא מתאימה את עצמה לאתגרים הנכונים בתקופה זאת", אומר ל-ynet מנכ"ל החברה, אילן וילף, "הצפי הוא שהגרעין הקשה של החברה, שהוא מאוד מגובש, ימשיך להצעיד אותה קדימה. יש לנו תוכנית אסטרטגית חדשה, שמיועדת להביא אותנו לרווחיות למרות המשבר, שכוללת גם קיצוץ בהוצאות. אנחנו מקצצים בכל סוגי ההוצאות, לא רק בכוח האדם".

 

בנימה אישית יותר הוסיף וילף: ""זה מאוד קשה. אנחנו חברה קטנה שבה יש קשר בין כל האנשים. כל האנשים כאן, אחד אחד, הם מוכשרים, אחרת הם לא היו פה, ואנחנו מעריכים כל אחד ומאמינים שיצליחו גם במקומות אחרים.

 

אטלנטיום, נוסדה בשנת 2003 כגלגול מאוחר של חברה אחרת באותו שם, שפעלה מסוף שנות ה-90 עד 2002 ופיתחה מכשירים ניידים להמתקת מים מליחים. אטלנטיום מחזיקה מרכז בבית שמש ובנווה אילןף ומפתחת, מייצרת ומשווקת טכנולוגיות חדשניות לטיהור מים לתעשיות המזון, השתייה והחקלאות.

 

לחברה לקוחות באירופה, בארה"ב, באמריקה הלטינית, במזרח התיכון, במזרח אסיה ובאוסטרליה, אך היא עדיין לא הצליחה לרשום רווחים ממכירותיה.

 

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האי-מייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיטורים (צילום אילוסטרציה)
מומלצים