שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חוק חדש: יום ניקיון ארצי

  ביוזמת ח"כ נדיה חילו יקבע בלוח השנה יום ניקיון לאומי, בסמוך לחג הפסח, בו יתנדבו תלמידים, חיילים, חניכי תנועות נוער ואזרחים איכפתיים לנקות את השטחים הפתוחים

  הכנסת אישרה אמש (ג') בקריאה שניה ושלישית הצעת חוק ל"יום ניקיון לאומי".

   

  עם כניסת החוק לתוקף, יעוגן בלוח השנה, בסמוך לחג הפסח, יום ניקיון ארצי בו ישתתפו חיילי צה"ל, תלמידי ואנשי הרשויות המקומיות בכל הארץ. באותו יום לא רק ינקו את האשפה הפזורה בשטחים הפתוחים, אלא יקיימו גם פעולות הסברה ופעילויות חינוכיות נוספות ברוח השמירה על הסביבה.

   

  על קיום יום הניקיון יופקד השר להגנת הסביבה, שיהיה רשאי לקבוע יום ניקיון ארצי נוסף, בצמוד ליום הניקיון הבינלאומי שחל מדי שנה בסתיו.

   

  מזה שמונה שנים מצויין בארץ יום ניקיון ארצי, אולם מדובר היה ביוזמה אותה הובילה קק"ל במקביל ליום הניקיון הבינלאומי המאורגן ברחבי העולם על ידי ארגון "מנקים את העולם" ("Clean Up The World"). בפעילויות יום הניקיון הבינלאומי משתתפים 40 מיליון איש מ-120 מדינות ברחבי העולם. 

   

  בימי הניקיון של קק"ל השתתפו רבבות תלמידים, חיילים, סטודנטים, חניכי תנועות נוער, פעילי סביבה, עובדי חברות, אסירים, סוהרים וכמובן אזרחים איכפתיים. ביום הניקיון אשתקד אספו למעלה מ-170 אלף מתנדבים כ-1,400 טון אשפה.

   

  יוזמי החוק החדש, השר ראלב מג'אדלה וח"כ נדיה חילו הסבירו כי העדיפו לקבוע מועד אביבי ליום הניקיון הלאומי של ישראל, מאחר שמזג האוויר באביב מתאים יותר ומשום הקרבה הסמלית לחג הפסח. "באמצעות ימי ניקיון לאומיים שיצוינו במערכת החינוך נחנך את הדור הצעיר וניצור מחויבות לנקיטת צעדים ממשיים. כמו כן ניצור שינוי בדפוסי ההתנהגות של הציבור", אמרה חילו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יום הניקיון של קק"ל אשתקד
  באדיבות מועצת גן יבנה
  מומלצים