שתף קטע נבחר

סנדיסק לעובדים: התכוננו לפיטורים המוניים

תחום המחקר והפיתוח בסנדיסק ישראל סופג פגיעה חמורה: ההנהלה הודיעה לעובדים על כוונתה לבצע פיטורים נרחבים, כחלק ממהלך פיטורים של 15% מסנדיסק העולמית, כך מסר עובד החברה ל-ynet. סאנדיסק ישראל: איננו מגיבים לשמועות

נמשך גל הפיטורים בחברות היי-טק בארץ, בצל המיתון העולמי והחשש מירידת ביקושים מחו"ל בעקבותיו. חברת סנדיסק ישראל, המעסיקה בישראל כ-650 עובדים בכפר סבא, עומר ותפן שבגליל, הודיעה לעובדיה כי בשל צמצום פרויקט על רקע המצב בשוק - תיאלץ ככל הנראה לפטר אחוז ניכר מעובדיה בארץ.

 

המהלך היא פועל יוצא של ההחלטה על פיטורים של 15% מכוח העבודה בסנדיסק העולמית, כך מסר ל-ynet עובד החברה הצפוי לאבד את משרתו.

 

במאי השנה פיטרה ממציאת זכרון הפלאש, 40 מעובדיה - זאת בניגוד להערכות על פיטורי 150 עובדים. עתה מתברר שאנחת הרווחה במרכזי החברה בארץ - הייתה מוקדמת מדי. גם אז הודיעה החברה בישראל כי הפיטורים הינם כחלק מצמצומים של סנדיסק העולמית, שבסיסה בסאניווייל, קליפורניה. נציין, שגם אשתקד, עקב רכישת רכישת אם-סיסטמס, פיטרה החברה כ-100 עובדים כחלק מ"מהלך התייעלות". 

 

מה על העובדים?

"מהנאמר לנו הבנו בין השורות שככל הנראה החטיבה עצמה, המונה כמה מאות עובדים בכל העולם, תיסגר. ייתכן מעבר של עובדים לפרויקטים אחרים - אך בכל מקרה מדובר בקיצוצים דרסטים", אמר העובד, שציין ש"ההנהלה לא מסרה מה יהיה היקף הפיטורים בארץ, אך במשך החודש הקרוב יתבהרו המספרים. כך או כך מדובר בפיטורים נרחבים - גם בארץ וגם בחו'ל". עם זאת, העובד העריך כי הסיכויים שייסגר לגמרי אחד מהמרכזים בארץ - הם מיזעריים.

 

נראה כי המשבר העולמי שמשפיע על הביקושים אינו הסיבה היחידה למהלך. משבר נוסף, בשוק זיכרון הפלאש, פוגע בהכנסות החברה. העובד מציין את הצניחה הגדולה במחירי רכיבי זיכרון הפלאש בשל עודף היצע בשוק - כגורם למשבר. "החברה מתבססת על מוצרים אלו ונאלצה לספוג את ירידת המחיר". "העובדים היו מודעים לקשיים - אז היו רבים שחששו מהבאות, האופטימיים שביננו - התבדו, לצערי".

 

תגובת סנדיסק ישראל: "איננו מגיבים לשמועות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מייסד ומנכ"ל סנדיסק. אלי הררי
צילום: איי אף פי
מומלצים