שתף קטע נבחר

העבודה: השר בן-אליעזר שוריין במקום השישי

למרות שהשר בן-אליעזר אמר כי אין לו בעיה להתמודד בפריימריז של העבודה, הודיע אהוד ברק כי שר התשתיות ישוריין בצמרת הרשימה. נציג המושבים יהיה במקום ה-12. שתי נשים יהיו בעשירייה הראשונה

סוף להערכות לגבי השיריונים במפלגת העבודה: שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, יוצב במקום השישי ברשימת העבודה לכנסת ה-18 - כך הודיע הערב (יום ד') יו"ר המפלגה, השר אהוד ברק. רק בסוף השבוע אמר בן-אליעזר בשיחות סגורות כי הוא יתמודד בפריימריז: "התמודדתי עשרים פעם, אתמודד שוב".

 

ברק הודיע גם כי המקום ה-12 ישוריין לנציג המושבים - שכיום הוא מקורבו של ברק - השר שלום שמחון, המקום ה-13 ישוריין לנציג הקיבוצים. המקומות החמישי, התשיעי, ה-14 וה-19 יישמרו לנשים. נציגי המחוזות ישובצו מהמקום ה-15 ברשימת העבודה.

 

במחוזות המיעוטים, הצעירים ונציגי השכונות אמרו ביום שני כי הם כועסים על מיקומם הצפוי ברשימה ודורשים להעלות את

דירוגם לעשירייה הראשונה. נציג המחוז הערבי, השר ראלב מג'אדלה, העביר באותו יום מסר מאיים כאשר אמר, בכנס של פעילים במגזר הערבי, כי מפלגת העבודה צריכה להחליט כיצד היא נוהגת עם נציגי המגזר ואיך היא מתייחסת אליהם.

 

ברק החליט ביום חמישי כי חברי הכנסת של העבודה יבחרו באמצעות פריימריז, אולם ההחלטה זו יצרה לחץ רב על חלק מחברי הכנסת, החוששים כי לא יכנסו לכנסת הבאה. לכן, במהלך סוף השבוע נערכו שיחות בין נציגי המחוזות השונים, כדי לנסות ולהציג עמדה אחידה הדורשת שינוי במיקום הנציגים ברשימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום ה-6. בן-אליעזר
צילום: יותם פרום
מומלצים