שתף קטע נבחר

ש"ס על דב חנין: הוא יהיה ראש עיר טוב

אנשיו של המועמד לראשות העיר דב חנין, מקיימים בתקופה האחרונה משא ומתן מתקדם עם המפלגה החרדית ספרדית. האחראי מטעם ש"ס על הזירה המקומית ח"כ יעקב מרגי, אמר ל-ynet: "אני אישית חושב שחנין יהיה ראש עיר טוב"

היגור קומוניסט עם חרדי? סיעת ש"ס בתל-אביב עשויה לתמוך במערכת הבחירות הקרובה במועמדותו של דב חנין לראשות העיר. בימים האחרונים מתנהל משא ומתן אינטנסיבי בין נציגי מפלגתו של חנין, "עיר לכולנו", לבין נציגי ש"ס.

 

בהנהגה הארצית של תנועת ש"ס אישרו שהם מקיימים מגעים עם חנין וההחלטה בעניין התמיכה במועמדותו צפויה להתקבל בקרוב מאוד. יו"ר סיעת ש"ס חבר הכנסת יעקב מרגי, שאחראי מטעם המפלגה על הבחירות לרשויות המקומיות אמר ל-ynet: "אני אישית חושב שדב חנין יהיה ראש עיר טוב". למרות זאת, הוא הדגיש כי ההחלטה הסופית בעניין טרם התקבלה.

 

ש"ס בתל אביב נחשבת לאחת הסיעות הגדולות בעירייה והיא מונה שלושה חברי מועצה.

 במהלך הקדנציה הסתכסכו חברי סיעת ש"ס לא פעם עם ראש העיר רון חולדאי על רקע דרישותיהם. לאחר שהדרישות נדחו הם פרשו מהקואליציה ועברו לשמש כאופוזיציה לחולדאי.

 

התמיכה של ש"ס בחנין עשויה להניב לו תמיכה בעיקר בשכונות הדרום, אך מנגד - הוא עלול להיפגע בתמיכה מצד הציבור החילוני וציבור ההומואים והלסביות. "עיר לכולנו" קורצת לאנשי הקהילה הגאה בעיר. אחד מנציגי הקהילה תופס את המקום השלישי ברשימתו של חנין. 

 

אגודת ההומואים והלסביות שיגרה מכתב לחנין בעקבות המשא ומתן עם ש"ס, "אנו, מודאגים ביותר מהבעת תמיכה זאת ותוהים מה עומד מאחוריה, מה ההתחייבויות שאתה ו'עיר לכולנו' נתתם על מנת לזכות בתמיכת ש"ס וכיצד התחייבויות אלה יבואו לידי ביטוי במועצת העיר העתידה להיבחר", נכתב במסמך, "ברצוני להבהיר כי האגודה רואה בהסכם שכזה איום אמיתי וממשי על קהילת הלהט"ב בעיר, על מעמדה וזכויותיה. אנו נגנה ונתנגד לכל הסכם והבנה פוליטיים שיבואו על גבה של הקהילה בעיר תל אביב-יפו".

 

במגעים בין ש"ס לסיעתו של חנין עלו שורה של דרישות שהציגה המפלגה החרדית. בש"ס מבקשים למנות סגן ראש עיר מטעם ולהגדיל את התמיכה בתרבות התורנית ובכוללים.

 

מ"עיר לכולנו" נמסר בתגובה: "אנחנו נשמח לשתף פעולה עם גופים רבים ככל האפשר. אכן מתקיימות שיחות עם סיעת ש"ס, אך כרגע אין סיכומים פוליטיים בכתב או בעל פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
תמיכה מפתיעה. חנין
צילום: ירון ברנר
מומלצים