שתף קטע נבחר

תדיראן אמפא תיסגר אם ועד העובדים לא יפורק

קריסטל עומדת לרכוש מחצית מהחברה אולם מתנה את הרכישה בהעברת העובדים לחוזים אישיים. מנכ"ל תדיראן אמפא: אם העובדים לא יסכימו לפירוק הוועד תתבטל עסקת המכירה, החברה תיסגר ו-350 העובדים יפוטרו

קריסטל מתכוונת לממש את האופציה לרכישת מחצית ממניות תדיראן אמפא ואמפא מוצרי צריכה, אולם מתנה את הרכישה בפירוק ועד העובדים של החברה. 350 העובדים צפויים לעבור מהסכם קיבוצי להסכמים אישיים.

 

פיטורים במשק:

 

בשלב הזה לא צפויים פיטורים, אולם חלק מהעובדים, 70 במספר, מתנגדים למהלך שיוציא אותם ממסגרת הסכם העבודה הקיבוצי. גם העובדים שכן הסכימו למהלך הביעו היום (ה') חשש גדול כי יציאה מהמסגרת הקיבוצית תרע את הסכמי העבודה איתם ותאפשר לפטר אותם ללא הגנה.

 

חברת תדיראן אמפא מוחזקת בחלקים שווים על ידי נחושתן ואמפא. לפני כחודש סיכמה אמפא עם איש העסקים אלי טיליס על מכירת חלקה. יחד עם זאת, לקריסטל, לקוחה המרכזית של תדיראן אמפא, היתה שמורה זכות ראשונים לרכוש את חלקה של אמפא.

 

לפני מספר ימים הודיעה קריסטל כי בכוונתה לממש את האופציה אולם כחלק מהעברת הבעלות היא דורשת את העברת העובדים להסכמי עבודה אישיים.

 

שחר מלאכי, מנכ"ל שירות תדיראן-אמפא מסר בתגובה: "הצורך במספר העובדים הגדול (כ-350) נובע, בחלקו, מהשירות אותו מעניקה החברה למוצרים המיובאים ארצה על ידי קריסטל, ולכן שיתוף הפעולה עם קריסטל הינו משמעותי להמשך פעילותה והמשך העסקתם של העובדים. נחושתן שוקלת בחיוב להצטרף, אף היא, לעסקת המכירה לקריסטל.

 

"אנו מקווים ששאר העובדים שטרם הסכימו לכך יתעשתו במהרה על מנת שלא נצטרך להגיע למצב בו הסכם המכירה מתבטל ואנו נאלץ לסגור את החברה, על כל המשתמע מכך".

 

בנוגע להיבט הצרכני, על פי ההסכם עם חברת קריסטל, במידה וקריסטל תרכוש את פעילות החברה כפי שהוסכם, תמשיך החברה להעניק את כל השירותים למחזיקי תעודות האחריות והביטוחים של תדיראן-אמפא, כפי שהיה בעבר.

 

בתגובה מסרה ההסתדרות: "אנו מנהלים משא ומתן בכדי לעגן את תנאי העסקתם של העובדים בחברה החדשה, קריסטל, תוך מימוש זכויות העובדים בחברה הנמכרת במסגרת ההסכם הקיבוצי".

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיקי פלד ונעמה סיקולר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל תדיראן אמפא
צילום: עידו בקר
מומלצים