שתף קטע נבחר

אובאמה: עמנואל האיש הנכון - ביצועיסט אמיתי

הנשיא הנבחר של ארה"ב הודיע רשמית על בחירתו ברם עמנואל לראש מטה הבית הלבן והסביר: "ניסיונו בבית הלבן, במגזר הפרטי ובקונגרס הופך אותו לאדם הנכון". ראש מטה הבית הלבן נחשב לתפקיד השני בחשיבותו בוושינגטון

המנצח בבחירות לנשיאות ארה"ב, ברק אובאמה, הכריז הערב (יום ה') רשמית על בחירתו בחבר הקונגרס רם עמנואל לראש מטה הבית הלבן. אובאמה אמר כי הניסיון של עמנואל, בן לזוג ישראלים לשעבר, הופך אותו לאדם הנכון למלא את התפקיד החשוב בתקופה של משבר כלכלי עולמי. 

  

בהודעה שפרסם מטה אובאמה נמסר: "הניסיון של עמנואל בבית הלבן, במגזר הפרטי ובקונגרס העניקו לו תובנות עמוקות בנוגע לאתגרים הכלכליים שניצבים בפנינו. נושאים אלה יהיו בראש סדר העדיפויות של הממשל שלנו". בנימה אישית ביקש אובאמה להודות לחברו משיקגו ש"פעם נוספת נענה לבקשה לשרת את ארצו".

 

אובאמה הסביר מדוע החליט שהתפקיד הראשון שיאויש יהיה זה של ראש המטה בבית הלבן: "תפקיד זה הוא בעל חשיבות מכרעת עבור כל

נשיא וממשל המנסים לקדם סדר יום משלהם. אני לא מכיר אף בן אדם שהוא ביצועיסט טוב יותר מרם עמנואל".

 

ראש המטה נחשב לאדם השני בכוחו בוושינגטון אחרי הנשיא עצמו. יש לו סמכויות נרחבות בתור "הבוס" של מאות עוזרים ואנשי צוות העובדים ישירות עבור הנשיא בבית הלבן. ראש המטה הוא האיש שמשכנע את הקונגרס לשתף פעולה בקידום חקיקה ובמקרים רבים הוא הפָנים של הבית הלבן בראיונות לתקשורת.

 

עמנואל, שהיה יועץ פוליטי לנשיא ביל קלינטון בבית הלבן, הודיע מוקדם יותר היום ליו"ר הקונגרס על החלטתו להצטרף לממשל אובאמה. לאחר מכן, התעקש שהוא עדיין שוקל את ההצעה בגלל בעיות משפחתיות. עמנואל הסביר

כי הוא מתלבט מחשש לפגיעה בילדיו כתוצאה מכניסתו לתפקיד הדורש עבודה סביב השעון. אולם לבסוף הוא החליט לקפוץ על ההצעה.

 

אובאמה ממשיך לשהות בשיקגו אליה הגיע בתום יום הבחירות, אבל הוא כבר נכנס להילוך גבוה בהרכבת הממשל החדש. הלילה (שעון ישראל) הוא יקבל תדרוך מודיעיני נשיאותי יומי ראשון מראש המודיעין הלאומי, מייק מקונל, המפקח על ה-CIA וסוכנויות הביון האחרות. מחר ב-21:30 (שעון ישראל) יכנס אובאמה מסיבת עיתונאים מיוחדת, לראשונה מאז בחירתו לנשיא, אחרי שייפגש עם יועציו הכלכליים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביצועיסט. עמנואל
צילום: רויטרס
מגבש צוות. אובאמה
צילום: AFP
מומלצים