שתף קטע נבחר

ארגנטינה: אושר החוק להלאמת קרנות הפנסיה

לדברי נשיאת ארגנטינה, כריסטינה קירשנר, החוק החדש יאפשר להגן על כספי הפנסיה של הציבור וימנע ממנו הפסדים כבדים על רקע משברי האשראי והסאב-פריים

הפרלמנט בארגנטינה אישר היום (ו') את החוק המאפשר לממשלה להלאים קרנות פנסיה פרטיות. קרנות אלו מנהלות כ-26 מיליארד דולר מכספי ציבור. 169 חברי פרלמנט הצביעו בעד החוק - שאותו יזמה נשיאת המדינה, כריסטינה קירשנר - ו-75 התנגדו.

 

לדברי הנשיאה, החוק החדש יאפשר להגן על כספי הפנסיה של הציבור וימנע ממנו הפסדים כבדים על רקע משברי האשראי והסאב-פריים. כעת הוא צפוי לעבור לאישור בבית העליון של הסנאט, שם הרוב שייך למפלגתה של קירשנר.

 

 

מתנגדי היוזמה של קירשנר טוענים כי הלאמת קרנות הפנסיה פירושה החרמת כספי ציבור. להערכתם, חסכונות פנסיוניים של מיליוני בני אדם ינוצלו לכיסוי החוב החיצוני של ארגנטינה. ב-2009 תצטרך המדינה לשלם 20 מיליארד דולר בגין הלוואות וריביות שהצטברו, בה בעת שכלכלנים מתקשים לראות מניין יגויס הכסף הדרוש לשם כך. 

 

הלאמת קרנות הפנסיה הנה עוד צעד בדרך להגברת השפעת הממשל על הכלכלה וריכוזה בידי הנשיא. צעדים דומים נעשו גם בתקופת שלטונו של נסטור קירשנר, בעלה של הנשיאה הנוכחית. בזמנו העביר קירשנר לשליטת המדינה את רשות הדואר, חברות מים, רשות הרכבות ומסילות הברזל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיאת ארגנטינה, כריסטינה קירשנר
צילום: איי אף פי
מומלצים