שתף קטע נבחר

זירת הקניות

חשש לזיהום בירקון בגלל השריפה בהוד השרון

כשכיבו את השריפה במפעל באזור התעשיה של הוד השרון אתמול, נשטפו מהשטח מים רוויים בדטרגנטים ממפעל סנו הסמוך היישר לבריכות החימצון של מכון הטיהור האזורי. התוצאה: החיידקים המפרקים את הביוב מתו, ושפכים בלתי מטוהרים לגמרי מוזרמים לירקון. גורם מקצועי: כרגע אין זיהום בירקון אך חייבים למצוא פיתרון תוך יממה

השריפה שפרצה אתמול (ה') במפעל בהוד השרון גרמה בעקיפין לקריסת מערכת טיהור השפכים של עיריות הוד השרון, כפר סבא ורעננה. כתוצאה מכך, מי ביוב בלתי מטוהרים מוזרמים לירקון ויש חשש מזיהום.

 

הדליקה פרצה במפעל באזור התעשייה נווה נאמן שבהוד השרון, סמוך למפעל סנו. במשך שעות ארוכות נאבקו כוחות הכיבוי בלהבות עד שהשריפה כובתה. כדי לכבות את האש השתמשו הכבאים בכמויות גדולות של מים ובחומרים אחרים. בנוסף, בשל הקרבה למפעל סנו, נשטפו מהשטח דטרגנטים (חומרי ניקוי), וזרמו למכון טיהור השפכים האזורי, המשרת את הוד השרון וכפר סבא.

 

"המים שהכילו כמות גדולה של דטרגנטים וזרמו למכון הטיהור, הרגו את החיידקים המשמשים לפירוק הביוב בבריכות החימצון של המכון. כתוצאה מכך הוזרמו מהמכון לירקון מים שלא עברו את כל תהליך הטיהור", הסביר יושב ראש איגוד ערים לאיכות הסביבה באזור השרון, יהודה הולנדר.

 

הולנדר הדגיש כי המים המוזרמים כעת לירקון הם ברמה אותה הגדיר "סבירה" ואין חשש לזיהום, אך אם לא יימצא פתרון תוך יממה יש חשש שמי ביוב בלתי מטוהרים יגיעו לירקון ויזהמו אותו.

 

בעקבות האירוע, והחשש מפני זיהום הירקון בביוב גולמי, התכנסו הגורמים המקצועיים מהעיריות הסמוכות על מנת למצוא פתרון מהיר לבעיה. בין היתר עלתה על הפרק אפשרות שעד לתיקון התקלה יוזרמו מי הביוב למערכת הטיהור של רמת השרון ורעננה. לחילופין נשקלה האפשרות לקבל ממכוני טיהור אחרים חיידקים אשר יפעלו לטיהור הביוב הגולמי.

  

"קיים שיתוף פעולה עם מכוני הטיהור השכנים, על מנת לקבל מהם סיוע. בנוסף, אנחנו משתפים פעולה עם שירותי הכיבוי שיסייעו לשטוף את המקומות בירקון על מנת למנוע כניסת ביוב בלתי מטוהר לנחל", הוסיף הולנדר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חומרי הניקוי הרגו את החיידקים
באדיבות "ירוק", רשת מקומונים בשרון
מכלי דטרגנטים בחצר מפעל סנו
באדיבות "ירוק", רשת מקומונים בשרון
צילום: ליאור נווה
סבון זיהום ירקון
צילום: ליאור נווה
מומלצים