שתף קטע נבחר

ריבית המשכנתאות עלתה באוקטובר ב-0.23%

ריבית המשכנתאות לתקופה ארוכה ממשיכה לעלות, זה החודש החמישי ברציפות: הריבית הממוצעת על משכנתאות לתקופה של יותר מ-20 שנה הגיעה ל-4.68% בחודש שחלף

ריבית המשכנתאות לתקופה ארוכה ממשיכה לעלות, זה החודש החמישי ברציפות. בחודש שעבר עלתה הריבית הממוצעת על משכנתאות לתקופה של יותר מ-20 שנה ב-0.23%, לרמה של 4.68%. רמת ריבית זהה נרשמה בדיוק לפני שנה, בנובמבר 2007.

 

את הריבית הממוצעת על המשכנתאות מחשבת מחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, על פי נתוני הבנקים למשכנתאות ובהתאם למשך ההלוואות השונות.

 

גם ריבית המשכנתאות הממוצעת לכלל התקופות שמחשב בנק ישראל עלתה בחודש שעבר ב-0.23%, לרמה של 3.88%. בחמשת החודשים האחרונים עלתה הריבית הממוצעת בשיעור מצטבר של 0.43%.

 

ריבית המשכנתאות הגבוהה ביותר (4.68%) נרשמה בהלוואות לתקופות ארוכות של יותר מ-20 שנה. הריבית הממוצעת הנמוכה ביותר (3.76%) נרשמה בהלוואות לתקופות קצרות של עד חמש שנים.

 

לריבית הממוצעת שמחשבת מחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל יש גם חשיבות מעשית רבה. בין היתר, היא משמשת לצורך חישוב עמלת פירעון מוקדם. בכמה מהבנקים היא משמשת גם לקביעת שיעור הריבית המשתנה.

 

לפי דיווח שמסר היום בנק לאומי לבורסה, המרווח של הבנקים למשכנתאות על הלוואות צמודות למדד, הגיע ל-0.71% בינואר-ספטמבר 2008, לעומת 0.58% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים