שתף קטע נבחר

ירושלים מחכה לתוצאות: "יש תחושה של שינוי"

סקר הערוץ הראשון שניבא לברקת ניצחון על פרוש, הלהיב את הפעילים שפצחו בשירת "הו-הא מי זה בא? ראש העיר הבא". במטה פרוש בטוחים שההילולה תעבור אליהם בהמשך הלילה

הבמה מוכנה, הקהל משולהב, הסקרים מעודדים, אך הערב עוד ארוך. במטה ניר ברקת קיבלו את תוצאות הסקר שנערך עבור ערוץ 1 - החוזה לו ניצחון בירושלים על מאיר פרוש - בשמחה גדולה. מרגע הפרסום, הפעילים שהתכנסו ל"מסיבת הסיום" במלון בשכונת בית וגן, אינם מפסיקים לשיר ולרקוד.

 

בחירות מקומיות 2008 - סיקור מיוחד ב-ynet:

 

ברקת טרם הגיע למלון, אך המוזיקה במטה אינה נגמרת והפעילים ממשיכים בשירה רמה: "ראש העיר הבא, אנחנו אוהבים אותך", "ירושלים של זהב", כל העולם כולו גשר צר מאוד" ו"הו-הא מי זה בא? ראש העיר הבא".


חגיגות במטה ברקת (צילום: דודי ועקנין) 

 

לפי הסקר, לברקת 50 אחוזים, לפרוש 42, ארקדי גאידמק עם 7 ודן בירון 1. פרופ' יצחק כץ, שערך את הסקר, הסביר כי המשאל החל ביום ראשון ונמשך עד היום. לדבריו, התשובות לשאלה "למי תצביע", הראו עקביות עם התשובות שהתקבלו היום לשאלה "למי הצבעת?". 

 

למרות החגיגות, יש לפעילים של ברקת סיבה לחכות מעט. יש לקחת בחשבון גם את אחוזי ההצבעה הנמוכים יחסית, אשר אמורים לשחק לטובת המועמד החרדי, פרוש. נכון לשעה 21:45 ולפי פרסומי עיריית ירושלים ומטה הבחירות, שיעור ההצבעה עומד על 41.33 אחוזים - שמהווים עלייה של שלושה אחוזים לעומת הבחירות הקודמות, לפני חמש שנים. גם קולות החילונים שהלכו לארקדי גאידמק ואפילו לדן בירון, לקחו נתח לא מבוטל מברקת.

 

במטה של פרוש, לעומת זאת, מדווחים על שיעורי הצבעה גבוהים בקרב תומכיו, ולכן יש לקחת בחשבון אפשרות שעם הגעת תוצאות האמת הלילה תיגמר המסיבה של אנשי ברקת, ותחל ההילולה תתחיל בהר חוצבים, מעוזו של פרוש.

 

ומה עם המועצה? הסיעה הגדולה במועצת העיר תהיה יהדות התורה המאוחדת ואחריה הסיעה של ברקת. גאידמק לא הצליח אפילו להיכנס למועצת העיר. סיעת "התעוררות ירושלמים" הפתיעה וזכתה בשני מנדטים.

 

המוכתר כבר שרק לסיום

שימי קפלן, מתנדב במטה ברקת, דיבר על פשר החגיגות: "לפי השמועות והמדגמים יש ניצחון של ניר. יש משהו באוויר, תחושה של שינוי ועכשיו לא יהיה אפשרי להתעלם מאוכלוסיית החילונים בעיר. יש הרגשה של ניצחון, שמחה ואושר ששווה כל רגע מעבודת ההתנדבות למשך חודשים".


מטה פרוש בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

לגבי האפשרות שהחגיגות יהפכו להפסדים, אמר קפלן: "אנחנו מנסים להדחיק ת מה שאנחנו מאמינים שלא ייקרה. זה אומנם מלחיץ, אבל אני מקווה שיהיה בסדר".

 

זוהיר חמדן, מוכתר הכפר צור באהר, היה מועמד לראשות העירייה - לפני שעבר למטה גאידמק ולאחרונה שוב התחרט, והודיע על תמיכתו בברקת. לדבריו, "המשחק גמור וברקת יהיה ראש העיר הבא". חמדן הסביר: "זו לא שמחה מוקדמת, ניר יהיה ראש העיר. ממחר יהיה בירושלים ראש עיר חדש ומוצלח, שישרת את התושבים היהודים והערבים כאחד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. חוגגים בלעדיו
צילום: גיל יוחנן
פרוש. לא מוותרים
צילום: AFP
מומלצים