שתף קטע נבחר

ייצוג לבעלי החיים בשולחן המועצה בתל-אביב

תקדים: רשימת "לתת לחיות" בראשות עו"ד ראובן לדיאנסקי, הפועלת לרווחת בעלי החיים ולשמירה על זכויותיהם, הצליחה להיכנס למועצת עיריית תל-אביב. "החינוך הוא נדבך חשוב במניעת מעשי התאכזרות בבעלי חיים... זהו אינטרס משותף להולכים על שתיים ועל ארבע"

רון חולדאי לא היה המנצח הגדול היחיד בתל-אביב; גם להולכים על ארבע (ולזוחלים ובעלי הכנף) יש נציגות במועצת העיר. רשימת "לתת לחיות" -  תנועה עצמאית הנאבקת למען רווחת בעלי החיים בעיר - הצליחה להכניס נציג מטעמה למועצה, את עו"ד ראובן לדיאנסקי.
 
לדיאנסקי שימש עד לפני כחצי שנה כמנכ"ל והיועץ המשפטי של "תנו לחיות לחיות", ופרש על מנת להתמודד על מושב במועצת העיר. בתום ספירת הקולות התברר כי הרשימה קיבלה 6,139 מקולות המצביעים בתל אביב. אפשר שבתום ספירת הקולות המלאה ביום ראשון, יתברר כי הרשימה תוכל להכניס למועצה נציג שני. 


לדיאנסקי (רביעי מימין, בחולצה בהירה) ואנשי "לתת לחיות" (צילום: רונן מחלב)

 

המטרה: לקדם את רווחת בעלי החיים בעיר

"יש כאן מהלך היסטורי. לראשונה בישראל גוף שעיקר מצעו הוא זכויות בעלי חיים נכנס לתוך המערכת הפוליטית ויקבל ביטוי במועצת עיריית תל-אביב", אמר לדיאנסקי ל-ynet.

 

לדיאנסקי אמר כי חרף הקשיים של הקמת תנועה חדשה, הוא שואב עידוד רב מהתמיכה הציבורית שקיבל. "תהליך הקמת התנועה החדשנית היה מרגש.

 

אני מודה שאנשים רבים הרימו גבות בימים הראשונים ותהו מדוע צריך להקים רשימה פוליטית עצמאית בשביל בעלי חיים", הוא אמר. "אבל כשיצאתי לדרך, האמנתי בכך שהנושא חייב להיות מיוצג בגופים השלטוניים על מנת שניתן יהיה לקדם את עתידם של בעלי החיים, לצד הפעילות המבורכת של העמותות".

 

"אני מאמין שהצלחנו להגיע ולדבר עם בעלי הכלבים בשדרות וברחובות תל-אביב, עם ציבור מאכילי החתולים ועל כל אוהבי בעלי החיים. לשמחתי סייעו לנו עשרות מתנדבים, שהקדישו מזמנם ומרצם למען החיות.

 

כעת, לאחר הבחירות, לדיאנסקי לא מהסס לשלוח מסר ברור לרשימת "הירוקים" המקומית, בראשות פאר ויסנר. "אי אפשר לעבוד על הציבור כל הזמן. אחרי עשור בו נושא טיפול בעלי החיים היה תקוע בעיר ולא קודם על ידם, הציבור הבין שמשם לא תבוא הישועה. זהו איתות לראש העיר הנבחר וגם לגורמים הפוליטיים הלאומיים כי נושא בעלי חיים חשוב וצריך לתת עליו את הדעת, גם באמצעות הקצאת משאבים לחקיקה ואכיפה".

 

"החינוך הוא נדבך חשוב במניעת מעשי התאכזרות בבעלי חיים, והשילוב בין חינוך, בעלי חיים וסביבה הוא אינטרס טבעי ומשותף להולכים על שתיים ועל ארבע", הוא מסכם. "מי יודע, אולי בעוד מספר שנים נקים רשימות כאלו בכל רחבי הארץ. עכשיו מתחיל האתגר האמיתי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן לדיאנסקי
צילום: רונן מחלב
עידן חדש לחתולי הרחוב בתל-אביב?
צילום: ברוך פייגנבאום
מומלצים