שתף קטע נבחר

חברת אורכית מפטרת כ-90 עובדים

פרסום ראשון: החברה, המפתחת קופסת תקשורת לניהול נתונים ברשתות התקשורת, החלה בהליך פיטורים כהיערכות להתמודדות עם המשבר הכלכלי. עובדים בחברה: הבלבול וחוסר הוודאות גדולים מאד

חברת אורכית מפטרת היום כ-90 עובדים, מתוך 247 עובדי החברה. מרבית עובדי החברה מועסקים בישראל, ובקרב העובדים בחו"ל לא יהיו פיטורים.

 

 

גורמים בענף מסרו, כי המשבר הכלכלי אינו משפיע ישירות על החברה, והרקע לפיטורים הוא היערכות להתמודדות טובה יותר עם השווקים, באמצעות מצבת כוח אדם מצומצמת יותר.

 

החברה סירבה להגיב לפרסום. בהודעת החברה שפורסמה היום אמר מנכ"ל החברה, יצחק תמיר: "אנו מתכננים להפחית את הוצאות התפעול שלנו בלפחות 20% ברבעון הראשון של 2009. נתח רחב מקיצוצים אלה יהיה כתוצאה של הפחתה במצבת כוח האדם".

 

בשיחה עם עובדים בחברה עולה, כי הם עדיין לא עיכלו את האירוע. "אף אחד מהעובדים לא יודע אם הוא עומד להיות בין המפוטרים או לא", סיפר ל-ynet אחד העובדים, "אנחנו גם לא יודעים מה מספר המפוטרים. הבלבול וחוסר הוודאות הם גדולים מאד".

 

מדו"חות החברה שפורסמו היום עולה, כי חברת אורכית ממשיכה לצמוח בשורת ההכנסות, אך ממשיכה להפסיד. אורכית, המפתחת קופסת תקשורת לניהול נתונים ברשתות התקשורת, סיכמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 5.4 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 3.1 מיליון דולר ברבעון השני של השנה.

 

ואולם בשורה התחתונה - אורכית עדיין לא מביאה את הבשורה: ההפסד הנקי המתואם (Non-GAAP) ברבעון הסתכם ב-8 מיליון דולר שהם 49 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 8.8 מיליון דולר שהם 54 סנט למניה ברבעון המקביל. למרות ההפסדים, אורכית מצליחה לעמוד בדיוק בהיקף ההפסדים לו ציפתה כשפרסמה את תוצאותיה הכספיות של הרבעון השני.

 

גל פיטורים גדול במשק 

המשבר הכלכלי שהחל בארה"ב לפני כשנה וחצי והתפשט לכל העולם, גורם לשחיקה במכירות וברווחים של חברות רבות במשק הישראלי המתבסס על ייצוא. בכירים במשק הזהירו לפני החגים כי לאחריהם עומד להתרחש בישראל גל פיטורים גדול, ואכן מאז סוף חג הסוכות החלו פיטורים של למעלה מ-2,000 עובדים.

 

החברות הראשונות שהחליטו לפטר היו חברות היי-טק, ביניהן חברות סטארט-אפ רבות מזה, וגם ענקיות ההיי-טק של ישראל, אמדוקס וקומברס, מזה. בשבועיים האחרונים התקבלו החלו להתקבל החלטות על פיטורים המוניים גם בחברות תעשייה רבות, כולל גיבור-ספורט בקריית שמונה, אליאנס בחדרה, קודאק בפתח-תקווה, מפעל גולד אנד האני בבאר-שבע, ענקית ההשקייה נטפים, ועוד ועוד.

 

בהכנת הידיעה השתתף תומר קורנפלד, "כלכליסט"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיטורים במשק
קיצוץ בהוצאות התפעול. תמיר
מומלצים