שתף קטע נבחר

נוחי דנקנר מפחית 25% משכרו

בעל השליטה בקבוצת IDB הודיע כי יקצץ בשכרו עד סוף 2009, במקביל להפחתה של 10% בשכר יושבי הראש והמנכ"לים בחברות שבקבוצה. ביקש ממנהליו לפעול בצמצום ובחיסכון, מבלי לפגוע בתנאי בעלי השכר הנמוך

בעל השליטה בקבוצת IDB, נוחי דנקנר, הודיע היום (ד') ליושבי הראש והמנכ"לים של החברות שבקבוצה, כי החליט לוותר על 25% משכרו ומהתגמול הכולל אותו הוא מקבל, החל מחודש זה ועד לסוף שנת 2009. במכתב ששלח דנקנר למנהליו, הודיע דנקנר כי גם שותפיו ב-IDB, יצחק מנור, אבי פישר וצביקה לבנת, יוותרו אף הם על 25% משכרם.

 

 

דנקנר ציין, כי יושבי הראש והמנכ"לים בחברות התבקשו להצטרף אף הם לצעד ולהפחית 10% מהתגמול לו הם זכאים - שכר ובונוסים, מבלי לפגוע בהפרשות הסוציאליות. "אני פונה היום, באמצעות המנכ"לים, אל חברי ההנהלה בכל חברות קבוצת IDB ומבקש כי במסגרת הערכותנו יוותרו גם הם, לתקופה האמורה, על 8% מתיגמולם". 

 

"עוצמתו של ארגון נבחנת, בין היתר, ביכולתו לחזות מצבים משתנים מבעוד מועד וביכולתו להגיב במהירות וביעילות. בראשית 2007 החלה קבוצת IDB להיערך לקראת משבר בכלכלה העולמית. הימים היו ימי פריחה משקית ו'נבואות הזעם' שלנו, כפי שהוגדרו אז ע"י רבים, נשמעו מופרכות. אולם אנו התמדנו בדרכנו. הפחתנו משמעותית במגמת הרכישות שאפיינה אותנו בעבר ואימצנו אסטרטגיה שהתבססה בעיקרה על שמירת הנזילות ואף הגדלתה.

 

"את פירות ההתנהלות השקולה אנו קוצרים היום. הם מתבטאים כמעט בכל פרמטר של חיינו כארגון. אולם הסערה שפוקדת כעת את השווקים בעולם, וישראל בתוכם, מחייבת אותנו כמנהלים להמשיך בהיערכות נכונה ולנקוט בצעדי התייעלות. אלה ישפרו את יכולותינו ויבטיחו את עתידנו כקבוצה עסקית מובילה".

 

דנקנר ציין במכתבו, כי פעולות הפחתת השכר ופעולות אחרות "הינן חלק בלתי נפרד מתכנית היערכות והתנהלות שנבצע על מנת שיתאפשר לנו להגיע לסופה של הסערה בשווקים כשאנו איתנים, יציבים ואף מחוזקים.

 

"אני פונה היום לכל מנהלי הקבוצה בבקשה לפעול לחסכון ולצמצום, להתייעלות ולהידוק החגורה. עם זאת יש להקפיד שלא לפגוע בתנאיהם של בעלי השכר הנמוך ושל העובדים הנמנים על מגזרים חלשים ויש לעשות כל מאמץ ולהעדיף כל אמצעי וכל דרך אפשרית על פני קיצוצים בכח אדם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הידוק חגורה. דנקנר
צילום: יריב כץ
מומלצים