שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  Break On: תערוכה בלי גלריה

  קבוצת Break On משיקה תערוכה ללא כל התערבות של גלריות. האמנית יסמין גרשוני-גאיר: "זו זכות בסיסית של כל אמן להציג את עצמו, ולהרבה אין את היכולת הכספית"

  ב-21 בנובמבר 2008 תתקיים השקה של קבוצת האמנים העצמאית Break On בנושא "חיי מדבר". היוצא דופן הוא שאת התערוכה הזו ארגנו והפיקו האמנים המשתתפים ללא כל התערבות של גלריות. Break On הוקמה ע"י חנה רנדל, עולה חדשה מאנגליה. הרעיון נולד כאשר חיפשה מקום בו תוכל להציג את עבודותיה האחרונות וגילתה שגלריות רבות לא ממהרות לפתוח את שעריהן בפני אמנים חדשים.


  עבודה של האמנית דיאנה ברודי

   

  רנדל החלה לאסוף אמנים, חלקם לא מוכרים, חלקם כבר הציגו באי אילו גלריות בארץ ובעולם. בין היתר צירפה אליה את דיאנה ברודי, מרים אלסטר, יסמין גרשוני-גאיר, דניאל קליין, מירי פליישר, ניצה אביגיל ורויטל פאלקה, ויחד כולם התגייסו להפוך חלל נטוש ומוזנח לחלל תצוגה.


  עבודה של האמנית מירי פליישר

   

  הבכורה תהיה בהרצל 16 בת"א, בפסאז' פנסק. מדובר במבנה היסטורי שהיה מרכז הקניות התל אביבי הראשון, בו שכנה מעלית המשא הראשונה הנמצאת עד היום בקומת הקרקע ורובצת כחללית גדולה וקדומה. הבניין היה עד לאחרונה מבנה ישן שהקומה הראשונה שלו נטושה, ודייריה העיקריים חתולי רחוב וחרקים.

   

  הקבוצה מתכננת לאפשר לאמנים מוכשרים נוספים להצטרף לתערוכות הבאות, כל עוד יהיו מוכנים לתרום ממרצם ומזמנם. יסמין גרשוני-גאיר, אחת האמניות, אומרת: "הרבה אמנים מתקשים לקדם את עצמם, אם

  אין להם כסף או קשרים נכונים. אני חושבת שהאפשרות להציג את העבודות שלך היא זכות בסיסית של כל אמן. אישית כבר הצגתי בכל מיני מקומות, ומה שקסם לי במיוחד בקונספט הזה הוא העובדה שרק אני בוחרת איך להציג את עצמי, בלי שום התערבות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים