שתף קטע נבחר

אסף חפץ מצטרף: הליכוד יחזיר הביטחון לאזרחים

מפכ"ל המשטרה לשעבר הכריז רשמית על הצטרפותו לליכוד בהופעה משותפת עם נתניהו: "שוטרים צריכים לענות לטלפונים, וצריך חקיקה אכזרית נגד עבריינים"

"נקים קיר ברזל שעליו יתנפצו גלי הפשיעה ונחזיר את הביטחון חזרה לאזרחים" - כך הצהיר הבוקר (יום ה') מפכ"ל המשטרה לשעבר, רב ניצב בדימוס אסף חפץ, במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, לרגל הצטרפותו לתנועה.

 

חפץ הציג את תוכניתו לסיכול הפשע והבריונות בישראל ואמר כי הוא נרגש לחזור לעשייה הציבורית. "הציבור בשנים האחרונות איבד לאט-לאט את הביטחון האישי שלו. אני בעצמי אבא לילדים, יש לי ילדה קטנה, והחרדה של הציבור מפני אלימות ובריונות חייבת להיפסק. המצב חייב להיפסק, אפשר להפסיק אותו ואפשר להחזיר את הביטחון לאזרחים", קבע חפץ.  

 

"התוכנית שלנו קשה ואינה קלה לביצוע, אבל היא מבוססת על שלושה אלמנטים חשובים: צריך להחזיר את השוטר לאזרח. לא ייתכן שמשטרה לא תענה לטלפונים. אלפי שוטרים בשטח יחזירו את הביטחון לאזרח. שנית, חקיקה - פשוט אכזרית - כלפי העבריינים. שלישית, לחימה בלתי מתפשרת בארגוני הפשיעה. הם לא יכולים להכתיב פה את סדר היום", פרס חפץ את תוכניתו. 

 

המפכ"ל לשעבר אמנם הודה כי המשטרה "עשתה מהלכים יפים", אך טען כי השינוי רחוק מלהיות מושלם ולכן יש לחקות את שיטת הפעולה של הבולשת הפדרלית בארצות הברית (FBI). "משטרת ישראל זה הבית שלי, ואני מכיר שם את האנשים. זאת משטרה נהדרת, וצריך לסייע לה".

  

חפץ נשאל על כך שלא מזמן הצטרף דווקא למפלגת העבודה, והשיב: "ביטלתי את חברותי לפני שלושה חודשים. מותר לאדם לשנות את דעתו". הוא הכחיש כי קפץ על העגלה המנצחת והצהיר: "יש פתרון והזדמנות עם נתניהו. אין פה שום שיקול אחר מלבד טובתו של עם ישראל".

 

נתניהו: "לא הבטחתי לחפץ שריון או תפקיד שר"

חפץ ניצל את ההזדמנות כדי להודות ליו"ר הליכוד באומרו: "יש פה הזדמנות היסטורית כשנתניהו מתמודד לראשות הממשלה. אני מקווה שהוא יזכה כי הוא מוביל אג'נדה ברורה לחלוטין של החזרת הביטחון לאזרח".  

 

נתניהו שמח לצרף את חפץ לשורה של חברי הליכוד החדשים והישנים שמתמודדים לכנסת ה-18, כמו בני בגין, דן מרידור, עוזי דיין ו מירי רגב. "לא הבטחתי שום תפקיד לחפץ", הבהיר נתניהו והוסיף: "ביקשתי ממנו להצטרף ללא שיריון, ואין שום הבטחות לתפקיד סביב שולחן הממשלה. איני מחלק הבטחות כאלה. אני מאמין שנצליח להקים ממשלה חדשה עם כיוון חדש ויכולת פעולה מול מצבי המשבר השונים".

 

נתניהו קרא למתפקדי המפלגה להצביע עבור חפץ ואמר: "הליכוד בהנהגתי מחויב למלחמה תקיפה נגד גל הפשיעה בארץ. אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לשנות את זה. ננהיג מדיניות של יד ברזל נגד הפשיעה והביריונות. אנחנו רואים את הביריוניות במועדונים. אנחנו רוצים איך תוקפים קשישים ואיך רוצחים אמא בחוף

הים. אני לא מוכן לקבל את זה. זה לא דבר משמיים, ואפשר לשנות את זה במדיניות ומנהיגות נכונה".

 

חפץ מונה בשנת 1994 למפכ"ל ה-12 של משטרת ישראל. במרץ 1978 נפצע אסף חפץ, בעת שהשתתף בהשתלטות על המחבלים באירוע "אוטובוס הדמים" , בכביש החוף. על לחימה זו קיבל את "עיטור האומץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין שריון. נתניהו וחפץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים