שתף קטע נבחר

"כוכבי הליכוד" יתמודדו בפריימריז ב-8 בדצמבר

הבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת ה-18 יתקיימו בסופו של דבר ב-8 בדצמבר. ועדת החוקה צריכה לקבוע את מספר המועמדים שיוכל כל מצביע לבחור, וכן את מיקומי נציגי המחוזות ברשימה

8 בדצמבר - זה התאריך שבו יתקיימו הפריימריז בליכוד, בהם יתמודדו בין היתר דן מרידור, בני בגין, אסף חפץ, מירי רגב, עוזי דיין וגם פנינה רוזנבלום. כך החליטה אחר הצהריים (יום ה') ועדת החוקה של הליכוד. קודם לכן נקבע הבחירות יתקיימו שבוע מאוחר יותר. ההחלטה טעונה את אישורו של מרכז הליכוד, שיתכנס ביום ראשון הקרוב. הפריימריז בקדימה יתקיימו ב-17 בדצמבר.

 

במקביל, צריכה להחליט ועדת החוקה של המפלגה לקבוע את אופן הליך בחירת הרשימה. בין יתר ההחלטות שצריכה הוועדה לקבל:  מספר המועמדים שיוכל כל מצביע לבחור, וכן את מיקומי נציגי המחוזות ברשימה. שתי ההחלטות קריטיות במיוחד בשל הצטרפותם של "הכוכבים" החדשים לליכוד, שיתמודדו על מקומות ברשימה הארצית.

 

על הקדמת התאריך בשבוע, אמר ל-ynet גורם בכיר בליכוד כי אחד השיקולים להזזת המועד לקיום פריימריז מה-15 ל-8 בדצמבר נעוץ בעובדה כי ב-17 לדצמבר יתקיימו הבחירות הפנימיות בקדימה. "משמעות הדבר מבחינת הליכוד היה צמצום משמעותי בהיקף הסיקור של הבחירות הפנימיות במפלגה", אמר הגורם.

  

היום הכריז גם חבר הכנסת וסגן השר לשעבר מיכאל רצון, כי יתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת בבחירות הקרובות. כמה שעות קודם לכן הודיע מפכ"ל המשטרה לשעבר, רב ניצב בדימוס אסף חפץ, על הצטרפותו למפלגה.

 

בתוך כך, נודע ל-ynet כי יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, התקשר לפני כמה ימים לאיש הרדיו והטלוויזיה, טל ברמן, והציע לו להיפגש ולשוחח בארבע עיניים. ברמן, שהתבטא לאחרונה בתוכניתו ברדיו כי הוא לא יודע עדיין למי להצביע, ויצא נגד מה שהגדיר "העדריות" של הברנז'ה התל אביבית בכיוון ציפי לבני, הופתע מן השיחה, אולם הסכים להיפגש עם נתניהו.


פורסם לראשונה 13/11/2008 17:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. בראש הרשימה
צילום: AFP
מומלצים