שתף קטע נבחר

ח"כ אלקין עוזב את קדימה: "לבני נציגת השמאל"

ח"כ זאב אלקין האשים את היו"ר ציפי לבני בהפיכת קדימה למפלגת שמאל, הממוקמת בין מרצ לעבודה ופועלת ליישום רעיונות רדיקליים מסוגו של הסכם ז'נבה: "הפכת לנציגה הבולטת של דרך השמאל, לה אינני יכול להיות שותף"

ח"כ זאב אלקין הודיע הבוקר (יום א') כי הוא פורש ממפלגת קדימה ולא יתמודד מטעמה בבחירות הקרובות לכנסת. במכתב ששלח ליו"ר קדימה, ציפי לבני, האשים אלקין את ראש הממשלה ואת שרת החוץ בהפיכת קדימה למפלגת שמאל המקדמת רעיונות רדיקליים. את לבני כינה: "הנציגה הבולטת של דרך השמאל".

 

לעיון במכתבו של אלקין - לחצו כאן 

 

"אני כותב לך מכתב זה בלב כבד ולאחר התלבטויות קשות. מי כמוך יודעת, שלא קל לקום ולעזוב מסגרת פוליטית שכבר השתרשת בתוכה, שבה אתה מחובר לפעילי שטח רבים ולחבריך לסיעה, אך כמוך הנני סבור ש'מפלגה פוליטית זה לא קבוצת כדורגל'', ושכל איש ציבור צריך לשאול את עצמו אם הוא מאמין בלב שלם בדגל שבצילו הוא מנסה לבקש את אמון הציבור", כתב הח"כ הפורש.

 

"מאז ראשיתו של תהליך אנאפוליס וההבטחות המפליגות לנשיא סוריה, אני חש אכזבה קשה מהדרך שבה את וקודמך בתפקיד, ראש הממשלה אהוד אולמרט, מובילים את המפלגה ואת המדינה. המדיניות של אולמרט ושלך הפכו את קדימה למפלגת שמאל מובהקת, שממוקמת בין מרצ למפלגת העבודה, ופועלת בנמרצות ליישום רעיונות שמאל רדיקליים מסוגו של 'הסכם ז'נבה'", תקף.

 

"לא במקרה אמר לאחרונה יוסי ביילין שמנהיגי קדימה מייצגים את דעותיו לפעמים יותר טוב מאשר הוא היה עושה זאת בעצמו. הבחירות האלה הן בחירה בין שתי דרכים שונות מאוד, ולדרך השמאל שהפכת לנציגה הבולטת שלו - אינני יכול להיות שותף", הוסיף חבר הכנסת הפורש. אלקין טרם החליט לאן מועדות פניו, אולם ידוע כי הוא מנהל מגעים עם הליכוד ועם מפלגת הימין החדשה לבדיקת האפשרות שיצטרף לאחת מכן ויתמודד מטעמן לכנסת.

 

גורמים בכירים בקדימה המקורבים ללבני אמרו בתגובה לפרישת אלקין: "ברוך שפטרנו. מי שפעל נגד קדימה מיומה הראשון, ניסה לסכל את בחירתו של פרס לנשיאות, פעל באופן קבוע כאופוזיציה בתוך המפלגה גם נגד הליכים פנימיים, וניסה בכל כוחו לשריין לעצמו מקום - הבין שאין לו כוח ברחוב הרוסי, והחליט לחפש בית אחר. טוב שהוא עזב את קדימה".

 

אלקין, בן 37, עלה לארץ מבריה"מ בגיל 19 ונבחר לכנסת בבחירות האחרונות. בין היתר, היה חבר בוועדת הכספים, החוקה והחינוך. בפריימריז האחרונים לראשות קדימה תמך בשאול מופז, ואף הגיש עתירה נגד תוצאות הבחירות. לאורך כל הקדנציה שלו, מתח ביקורת על התנהלות הממשלה, בעיקר בנושאים מדיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אלקין. לא שותף לאנאפוליס
צילום: אלכס קולומויסקי
דרך השמאל. לבני
צילום: AP
מומלצים