שתף קטע נבחר

כל הנ-נחים קופצים רוקדים

בחסידות ברסלב ערכו במוצאי שבת את ההילולה לזכרו של רבי ישראל דב אודסר, מי שמצא את הפתק שעליו נכתב "אני נ-נח-נחמן מאומן". מי אמר נ-נח ולא קפץ?

קחו אולם שמחות ירושלמי ממוצע, ועכשיו תדחסו לתוכו המון (אבל המון) חסידי ברסלב מקפצים. אתם מבינים לבד שמדובר בערב הכי ססגוני ושמח שיש לירושלים להציע לכם.

 

אלפי נ-נחים צבאו על פתחי אולם "נוף ירושלים" במוצאי שבת האחרונה, כשהסיבה למסיבה היא היארצייט (יום השנה לפטירתו) של ר' ישראל דב אודסר זצ"ל, שקרוי גם "הסבא", "בעל הפתקה" או "אבי הנ-נחים".

 

הסבר קצר על עניין הנ-נחים: לפני 14 שנה נפטר ר' ישראל דב אודסר – יהודי שנולד בטבריה אי שם בשלהי המאה ה-19 ולאחר שנחשף לכתביו של ר' נחמן מברסלב הפך להיות ברסלבר אדוק. כעבור מספר שנים מצא פיתקה בארון הפרטי שלו – פתק שלדבריו נכתב על-ידי רבי נחמן בעצמו, ובו נכתב: "אני נ-נח-נחמ-נחמן מאומן...". מאז ועד היום ישנו זרם הולך ומתפתח בתוך חסידות ברסלב הנמנה על חסידי הסבא, למרות שעניין אמינות הפיתקה הוא נושא למחלוקת לא קטנה בין בברסלב.

 

אז אחרי שסיימנו עם פינת ההיסטוריה הקצרה, אפשר לחזור לעיקר: אולם אחד, במה אחת, הרבה בוקסות, כמה זמרים (אהרן רזאל, איציק אשל ועוד), ובלי טיפה אחת של רד בול - הדליקו את האנשים עם הרבה ניגוני

ברסלב ועוד מיני מיקסים שקיבלו אדרת חסידית. המחיצות כולן נפלו: אשכנזים, ספרדים, אמריקנים, כיפות סרוגות וחרדים - כולם נ-נחים לפחות לערב אחד, מקפצים עד השמיים.

 

החגיגה נמשכה לא פחות משש שעות, עד השעות הקטנות של הלילה, והשומרים בפתח נאלצו לדחות עוד עשרות שזרמו לאורך כל הלילה - אך המקום צר מלהכיל. עבור כל אלה שלא זכו להיות באירוע, הנה טעימה מהממתק הכי אנרגטי שיעשה לכם לפחות את השבוע הקרוב. בתיאבון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
בלי רד בול, יש חגיגה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים