שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החל מהשנה: תיאטרונטו גם לילדים

  פסטיבל הצגות היחיד פותח את שעריו החל מהשנה גם להפקות לילדים ולנוער. "לשפה תיאטרונית שכזו צריך לחנך ולהרגיל מגיל צעיר", אומר מנהל הפסטיבל, יעקב אגמון

  אחרי 19 שנים בהן הצליח פסטיבל התיאטרונטו למונודרמות לקבע את מעמדו כאחד מהאירועים התיאטרוניים המרכזיים בלוח השנה הישראלי, החליטה הנהלתו שהגיע הזמן לפתוח אותו גם להצגות יחיד לילדים. פסטיבל המונודרמות לילדים ייערך כחלק מהתיאטרונטו הכללי, שיתקיים גם השנה בחול המועד פסח במתחם יפו העתיקה. בימים אלה ממיינת ועדת הרפרטואר בראשותו של מנכ"ל הפסטיבל, יעקב אגמון, את ההצעות למחזות. הגשת ההצעות תסתיים ב-30 בנובמבר.


  "איוב, חלוק נחל והפיל". במה גם להפקות לילדים (צילום: מרב יודילוביץ')

   

  "הצגות יחיד הן מיצוי של תיאטרון שבו המשחק והסיפור הם המרכז. זה דורש מיומנות מסוימת מצד הקהל ולסוג כזה של שפה תיאטרונית צריך להרגיל ולחנך מגיל צעיר", אומר אגמון ומדגיש כי לפחות בשנה הראשונה מדובר במסגרת ניסיונית בתוך הפסטיבל. "אני מאוד מקווה שזה יצליח כי לתיאטרון יחיד יש כוח אדיר ויכולת בלתי מוגבלת להפעיל את הדמיון", הוא מוסיף. "במובן מסוים, זה סוג של קסם.

  השחקן הבודד הוא כמו קוסם או מכשף שעומד על הבמה ומה שהוא מביא, זה מה שיש. אין לך לאן לברוח - לא לתפאורה ולא לאביזרים או לשחקנים נוספים. זו עבודה קשה שמצריכה אנשים מוכשרים ומחזות מצוינים".

   

  ההצגה האחרונה שהוצגה במסגרת התיאטרונטו ופנתה לילדים ולנוער היתה "איוב חלוק נחל והפיל", עיבוד של יוני איתיאל וגומא שריג לסיפור קצר מאת יורם קניוק. ההפקה, שעלתה בתיאטרונטו 2006, קצרה שבחים אדירים ופתחה כבר אז מחשבה על פנייה גם לקהל צעיר.   

   

  קיומו של פסטיבל תיאטרונטו לילדים במקביל יאפשר לדברי אגמון חגיגה לכל המשפחה. "התיאטרונטו למעשה יורחב, ייפרש על פני שעות ארוכות יותר וימלא את היום", לדבריו. אגמון מציין כי מדובר ביוזמה ייחודית לישראל. "מסגרות מקבילות לפסטיבלים של מונודרמות קיימות בלא מעט מדינות והז'אנר הזה הולך ומתחזק ועם זאת, באופן מוזר אירועים שכאלה לילדים לא קיימים. התגובות שקיבלתי עד כה נהדרות ואני מקווה שגם החומרים שיוגשו יהיו טובים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אגמון. השחקן הבודד הוא כמו קוסם
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים