שתף קטע נבחר

אישום: דרור אלפרון סחט באיומים מארגן מסיבות

מכתב האישום עולה כי דרור אלפרון איים על מארגן מסיבות - כדי שזה ייתן לו 1,500 שקלים על כל מסיבה שהוא עורך. כשמארגן המסיבות הפסיד, הלווה לו אלפרון אלפי שקלים בריבית של 20 אחוז בשבוע

דרור אלפרון, בנו של יעקב אלפרון, הואשם הבוקר (יום ב') בבית משפט המחוזי בתל-אביב בעבירות של סחיטה באיומים, בתקיפת שוטר במילוי תפקידו וכן באיומים. יחד איתו הואשם בפרשה נער בן 16.

 

אלפרון נאשם כי סחט בעל פה ואיים על מארגן מסיבות - כדי שזה ייתן לו את רווחיו. הפרקליטות טענה, באמצעות עורכת הדין מוריה גרין, כי קיימות בידיה הודעתיו של המתלונן וכן שיחת טלפון מוקלטת בין מארגן המסיבות לאלפרון בה הוא איים עליו ודרש ממנו את כספו.


דרור אלפרון במעצר קודם (צילום ארכיון: עופר עמרם)

 

עוד עולה מכתב האישום כי אלפרון הציג את עצמו בפני מארגן המסיבות ואמר לו כי שמע שמאיימים עליו ולוקחים לו כספים מהקופה - ושהוא יכול לפתור את בעיותיו. מארגן המסיבות השיב כי הוא לא מקבל איומים ואין לו צורך בהגנה. בשלב זה לקח אותו הנאשם למקום מרוחק משאר האנשים שהיו בפגישה ואמר לו כי הוא יודע שמרוויחים כסף בעסקי המסיבות: "מה שאני מבקש ממך בסך הכל זה שתפרגן לי".

 

בכתב האישום נטען כי המארגן אמר כי הוא לא מרוויח הרבה כסף. אלפרון שאל אותו כמה כסף הוא מרוויח מכל מסיבה? והמפיק השיב לו - כ-6,000 שקלים. בתגובה אמר לו אלפרון כי לאחר כל מסיבה עליו לשלם לו 1,500 שקלים. מארגן המסיבות השיב כי אז לא יהיה לו שווה לערוך מסיבות, ובתגובה ענה הנאשם: "אם אתה לא משלם לי, אז אל תעשה מסיבות". המתלונן אמר לאלפרון כי הוא יחשוב על ההצעה, אך הנאשם תפס אותו בחולצתו ודרש ממנו להחליט מיד כשהוא מסתכל עליו במבט מאיים - כך על פי כתב האישום.

 

לאחר מכן הציע אלפרון למפיק, בנוכחות הנער שהואשם גם הוא, כי יסיע אותו לביתו. אך מארגן המסיבות השיב כי אין בכך צורך וכי אין מספיק מקומות ישיבה ברכב. אז התערב אדם נוסף שהיה במקום ואמר לו: "יש גם מקום בבגאז', גם לשם אנשים נכנסים לפעמים". אז הוא נענה לדרישתם.

 

בסוף אוגוסט ערך המתלונן מסיבה במועדון גדול בתל-אביב, כאשר במקום הופיעו שני הנאשמים עם אדם נוסף ודרשו ממארגן המסיבות שייצא לשוחח עם אלפרון, אך הוא אמר כי אינו יכול לשוחח בזמן העבודה. למחרת התקשר הנאשם השני בפרשה למפיק ושאל אותו מה עם הכסף? מאוחר יותר הנסחט הביא את הכסף בשל הפחד שלו מאיומיהם והתנהגותם.

 

הלוואה ב-20 אחוז לשבוע

חודש לאחר מכן ערך המפיק מסיבה, שבעקבותיה נגרמו לו הפסדים, ויום למחרת התקשר אליו אלפרון ושאל אותו איך היתה המסיבה. הוא אמר לו כי עליו להכין לו את הסכום של 1,500 שקלים. המתלונן ביקש הנחה בגלל ההפסדים, אך אלפרון לא הסכים. מאוחר יותר הוא מסר לנאשמים 1,500 שקלים. לאחר שהעביר לנאשמים את הכסף , למארגן המסיבות לא נותר כסף לקיים את המסיבה הבאה. כאשר נודע הדבר לאלפרון הוא נתן לו 6,000 שקלים כדי שיוכל לקיים את המסיבה והורה לו להחזיר לו את הכסף עם ריבית של 20 אחוז לשבוע.

 

במסיבה נוספת שנערכה במהלך אותו חודש בתל אביב הרוויח מארגן המסיבות 16,500 שקלים והוא שילם אותם לאלפרון כהחזר על ההלוואה. כאשר שמע על כך אלפרון הוא כעס מאוד והודיע למפיק כי היה עליו להרוויח יותר כסף וכי הוא מתכוון לדבר עם בעל המועדון בעניין. כך המשיכו מעשיי הסחיטה של אלפרון גם במסיבות נוספות. בסך הכל העביר להם המתלונן אלפי שקלים.  

 

אמו של דרור, אהובה אלפרון, אמרה לאחר הקראת כתב האישום: "דרור הוא ילד נפלא. המשטרה מתנכלת לו".

 

אלפרון הסגיר את עצמו בשבוע שעבר, לאחר שלושה שבועות בהם השוטרים חיפשו אותו.

דרור אלפרון טען בחקירתו במשטרה, כי הוא לא סחט את מפיק המסיבות. לטענתו, האיש היה שותף עסקי שלו והם היו אמורים לארגן ביחד מסיבות במועדון בהרצליה. בזמן המעצר הוא תקף את השוטר שעצר אותו וגם אמר לו אחר כך במבט מאיים "חכה חכה".

 

אלפרון עצמו הפסיק החל מחודש אוגוסט, לשמש כלוחם בצה"ל. בחודשי הקיץ הוחלט להעבירו לתפקיד של עובד רס"ר באזור צומת בית ליד, כאשר בנוסף, נלקח ממנו נשקו. במחשב הצבאי הוא עדיין רשום כלוחם מאחר וזהו מקצועו הצבאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
דרור אלפרון. אישום
צילום: עופר עמרם
אהובה אלפרון. המשטרה מתנכלת
צילום: עופר עמרם
מומלצים