שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יש גבול

  "מהדורה מוגבלת" היתה ונותרה לקט פאנצ'ים מאולצים במסווה של סאטירה חסרת גבולות. ניחא, לזה כבר התרגלנו. אבל להעביר את פרק הקאמבק בשידור חי - זה כבר גובל בהתעללות


   

  התחננתם, מחיתם, נשאתם זעקותיכם אל השמים ואל אלוהי "קשת" ו"ביפ" - ולבסוף זה קרה: מישהו שם למעלה החליט לתת לאנשי "מהדורה מוגבלת" הזדמנות נוספת. אמש (ב') הפציעו החבר'ה נטולי הגבולות והטעם הטוב על מסך הטלוויזיה בשידור חי, עם פרק ראשון בעונה חמישית. עכשיו נותר רק לקוות שמספיק אקטיביסטים יקומו ויצליחו להשיב את התוכנית אל תהומות הנשייה.

   

  אין מנוס מלהודות: מעולם לא מצאתי משהו חיובי או חינני ב"מהדורה מוגבלת", או לפחות לא משהו חיובי שהצליח להחזיק מעמד לאורך זמן. היו שניסו להסביר כי מדובר בהברקה שהקדימה את זמנה, אולם בעיני מדובר היה בסך הכל בגרסה מעט יותר מקצועית ומעט פחות ברנז'אית של "טינופת" -  קטסטרופת הלייט-נייט של HOT3.


  כוכבי "מהדורה מוגבלת". לפחות תערכו אותם (צילום: דור מלכה)

   

  אולם התוכנית ששודרה אמש לא התקרבה אפילו לסטנדרטים הלא גבוהים במיוחד שהציבו חברי הפאנל בעצמם בארבע העונות הקודמות. "גסויות במסווה של פאנצ'ים", אמר דודו ארז (שהיה נקודת האור היחידה שליוותה את התוכנית) עם תחילת השידור, והיטיב לתאר למעשה את העתיד להתרחש על המרקע במשך עשרים וכמה הדקות הבאות.

   

  כי ככה זה ב"מהדורה מוגבלת" -  ההסוואה היא מוטיב חוזר ומרכזי: עצלות במסווה של נועזות ופורענות, סטנד-אפ נטול הקשר במסווה של פאנל והומור דלוח במסווה של הומור עצמי. כל הדברים הללו מיועדים להסתיר את חוסר היכולת של אנשי הפאנל לעמוד בסטנדרטים שמציבות תוכניות סאטירה או הומור מוצלחות יותר.

   

  סיפור כיסוי

  בפועל, אם משילים מהתוכנית הזו את שלל היומרות העוטפות אותה, נשארים עם בדיחות מאוסות של שחר חסון על תימנים, ניסיונותיו הסיסטמטים הכושלים של אבי נוסבאום לזרום בהצלחה מנושא אחד לבדיחה שהוכנה מבעוד מועד בדרך שלא תראה מאולצת להחריד ("את עושה שופינג בכל מצב, נכון? נשים עושות שופינג בכל מצב") ופאנליסט אורח אחד, שנוכחותו בדרך כלל נובעת מטעמים אסתטיים בלבד (ע"ע תפקידה המכריע של שרון אילון אמש).

   

  עד הרגע בו התחילה התוכנית, עוד ניתן היה לייחל לנוכחותו החריגה והמעניינת הרבה יותר של אבי אטינגר, הגאון האמיתי של הפאנל והיחידי שמצליח להפיח בו קצת רוח חיים הומוריסטית ייחודית. לצערנו, בסופו של דבר, האנשים שם למעלה בחרו להותיר אותנו עם רגעים ספורים שלו, לעומת דקות ארוכות וקשות מנשוא של הקולגות. רק הברקותיו הלשוניות השנונות של דודו ארז הצליחו להציל את התוכנית ואיפשרו לחלץ ממנה כמה רגעים של נחת והומור. 

   

  ולידיעת אנשי "ביפ": אם יש משהו גרוע יותר מלתת לפאנליסטים תמוהים

  ללהג גסויות ופאנצ'ים מאולצים כאוות נפשם אל מול המצלמות, הרי שזה לתת להם לעשות את זה בשידור חי נטול עריכה. אין ספק, גם לתוכניות כמו "מהדורה מוגבלת" מגיע זמן מסך, בעיקר כשמדובר בערוץ נישה כמו שלכם. בכל זאת, להעביר את החומרים כמות שהם היישר אל בתיהם של הצופים החפים מפשע - זה כבר גובל בהתעללות.

   

  מהדורה מוגבלת, HOT ערוץ ביפ, 23:00 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דודו ארז. יש גבול
  צילום: עידן הובל
  לאתר ההטבות
  מומלצים