שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  במשק מפטרים - בבנק ישראל חוגגים
  רוב עובדי הבנק יזכו ב"בונוס הצטיינות" של 5,000 -35,000 שקלים. בנוסף, מחצית מעובדי בנק ישראל יקודמו בדרגה כבר בחודשים הקרובים וייהנו מתוספת חודשית למשכורת בסכום של 2,000 עד 6,000 שקל. בנק ישראל: זה בהסכם
  בעוד שבכל המשק מקצצים שכר ומפטרים עובדים, בבנק ישראל יקבלו תוספות שכר של עשרות אלפי שקלים בתחילת 2009. באמצעות הסכמים שנחתמו עימם והסכמות שהתקבלו רק לאחרונה בין ההנהלה לוועד העובדים, הצליחו עובדי הבנק המרכזי לזכות בתוספות שכר נכבדות, שאינן ניתנות בשום מקום עבודה אחר במגזר הציבורי.

   

   

  עיקר תוספות השכר שיינתנו לעובדים נובעות משני טעמים: מתן "בונוס הצטיינות" לרוב 720 עובדי בנק ישראל כבר בתחילת השנה וקידומם בדרגה של יותר ממחצית מעובדי הבנק, כ-370 עובדים, שיזכו בתוספות שכר של 2,000 עד 6,000 שקל בחודש. נציין, כי סעיפים אלה לא נחשפו עם פרסום הסכם השכר בבנק לפני כחצי שנה.

   

  חצי מהבנק - מצטיינים

  ביום חמישי שעבר, באסיפת עובדים בבנק ישראל, הודיע הוועד לעובדים את התוספות שיקבלו בתחילת 2009. על פי הסכם השכר החדש של העובדים, "בונוס הצטיינות" ישולם למחצית מעובדי בנק ישראל אחת לשנה. מאחר שהבונוס לא שולם עבור שנת - 2007 לפני חתימת ההסכם - הוחלט להעניק אותו כעת. במקביל יינתן גם הבונוס לשנת 2008 למחצית השנייה.

   

  המשמעות: כמעט כל עובדי בנק ישראל יזכו במענק של משכורת שלמה (משכורת בסיס, ללא התוספות המיוחדות). באיזה סכומים מדובר? בכירי בנק ישראל משתכרים כמשכורת בסיס עד כ-40 אלף שקל בחודש. התוספת לזוטרים ביותר תסתכם ב-5,000 שקל לפחות, ולרוב העובדים תגיע התוספת החד פעמית לסכומים של 10,000 עד 30,000 שקל.

   

  לדברי בכירים בבנק ישראל, ניתן לשלם את המענק למחצית מעובדי בנק ישראל כל שנה, אך לאו דווקא לעובדים שונים מדי שנה. המשמעות: כ-20% מהעובדים יקבלו כבר בתחילת 2009 שתי משכורות נוספות, כלומר תוספת של עד 80,000 שקל לבכירים; 60% מעובדי הבנק יקבלו מענק של משכורת חודשית אחת, ו-20%, רובם עובדים לא קבועים, לא יקבלו את "בונוס ההצטיינות."

   

  יש עוד

  החגיגה לא מסתיימת כאן. על פי הסכם העבודה, כרבע מעובדי בנק ישראל זכאים מדי שנה לקידום בדרגה. הקידום צפוי להיות משולם בתחילת שנת 2009 עבור שנתיים. המשמעות: מחצית מעובדי בנק ישראל יקודמו כבר בחודשים הקרובים בדרגה וייהנו מתוספת חודשית למשכורת בסכום של 2,000 עד 6,000 שקל.

   

  אחד מוותיקי העובדים בבנק ישראל אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות:" "שום דבר לא השתנה כאן. העובדים ממשיכים לקבל תוספות שבכל המגזר הציבורי אפשר רק לחלום עליהן. איפה נשמע שכל עובדי משרד ממשלתי מוכרזים בתוך שנתיים כמצטיינים? בכל הארגונים, הציבוריים והפרטייים, רק מספר מצומצם של עובדים זוכים לתואר עובד מצטיין, אבל כאן כולם מצטיינים."

   

  בעבר סירב הממונה על השכר לשעבר אלי כהן לחתום על הסכם השכר החדש בין הנהלת בנק ישראל והוועד לבין משרד האוצר. כהן טען כי ההסכם כולל הטבות לעובדים, שאינן נהוגות בשום מקום עבודה ציבורי אחר בארץ. בעקבות זאת הושג ההסכם בסופו של דבר בין שר האוצר רוני בר-און ובין הנגיד סטנלי פישר הסכמת הוועד ובאישורו של ראש הממשלה אהוד אולמרט.

   

  "חלק מההסכם"

  דובר בנק ישראל, יוסי סעדון, אישר את דבר תשלום הבונוסים והקידום בדרגות, והוסיף: "מענק ההצטיינות, שנע בין 5,000 שקל ל-35,000 שקל, הוא חלק מהסכם השכר שנחתם בין בנק ישראל למשרד האוצר. כחלק מהסכם זה, קוצץ שכר עובדי בנק ישראל וחלק מהסכום שנחסך בקיצוץ מועבר לעידוד המצוינות. כפי שנהוג במגזר הציבורי, מדי שנה מקודמים בדרגה חלק מהעובדים. בבנק ישראל, הקידום לכל העובדים שהוחלט לקדמם, נעשה פעם אחת בשנה – בחודש ינואר. השנה תהליך חלוקת הדרגות יחל במארס 2009" 

   

   

  הכתבה המלאה מתפרסמת היום במוסף "ממון" ב"ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מי צריך הסתדרות? בנק ישראל דואג לעובדים. הנגיד סטנלי פישר
  צילום: רויטרס
  מומלצים