שתף קטע נבחר

לבני מעבירה הילוך: מנסה לכבוש את העולים

לבני הבינה שלעולים, המהווים כ-18 מנדטים, יהיה משקל כבד בבחירות והחליטה להשקיע באוכלוסיה - הנשלטת על ידי הליכוד וישראל ביתנו. הורתה להציב תמונותיה באזורים חרדים למרות התנגדות, כדי להוכיח שאינה נכנעת ללחצי הדתיים

יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, החליטה להגביר את המאמץ לכבוש את ליבם של הציבור החילוני וציבור העולים, המהווים משקל מכריע בבחירות הקרובות. לבני הורתה למנהלי הקמפיין שלה להציב שלטי חוצות הנושאים את תמונתה גם באזורים חרדיים, שם הוצבו שלטי הבחירות של לבני ללא תמונה מטעמי צניעות.

 

לבני הבינה שהדבר עשוי לגרור התנגדות מצד הציבור החרדי, אולם אין בכוונתה להכנע ללחץ והורתה להוריד לגמרי את השלטים במקומות

בהם תתעורר בעיה למלא את דרישתה. באזורים מסוימים תמונותיה הושחתו, אולם לבני החליטה כי חשוב לה להראות כי היא אינה נשברת תחת הלחץ החרדי.

 

מהלך זה מתקשר לדברים שאמרה אתמול בנאום שנשאה בפני יהודים אמריקנים, שם טענה כי הדת "אינה נתונה לניהולם של רבנים בלבד". לפני כמה שבועות אף התבטאה בחריפות בראיון לערוץ ישראלי בשפה הרוסית, והבטיחה כי תקדם את נושא הנישואים האזרחיים המעורר התנגדות עזה בקרב הציבור החרדי.

 

גורמים בסביבתה של לבני הסבירו כי מטרת צעדיה היא לחזק את הקשר שלה עם העולים. רק אתמול הודיעה העיתונאית בשפה הרוסית, נינו אבסדזה, כי היא מתכוונת לרוץ לרשימת קדימה לכנסת, ובנוסף התחייבה המפלגה להקצות ארבעה מקומות לנציגי העלייה ברשימה לכנסת.

 

בקדימה מבינים כי אוכלוסיית העולים מהווה כ-18 מנדטים, אשר לפי שעה "נשלטת" על-ידי

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן. במפלגה עשו מאמץ גדול לשנות את המצב, ולהגדיל את תמיכת העולים במפלגה.

 

לבני תנסה בעתיד הקרוב להגביר את מעורבותה גם בנושאים כלכליים, לאחר שבימים האחרונים התבטאה רבות על התכנית שגיבש משרד האוצר להצלת המשק. במסגרת המהלך תסייר היום באזור התעשייה "תפן", ותיפגש עם מייסד המקום, סטף ורטהיימר. ורטהיימר צפוי להביע את תמיכתו בלבני ובמנהיגותה, ובסביבתה של יושבת ראש המפלגה אומרים כי מהלך זה הוא ראשון, ובעתיד צפויים להביע בה את תמיכתם בכירים אחרים בכלכלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים