שתף קטע נבחר

זכרו מי גרם לחסכונותיכם להצטמק

אם לבני רוצה ללמוד משהו מאובאמה, עליה לחזור שוב ושוב באזני הבוחרים: נתניהו אחראי לקריסתכם הכלכלית

השבוע חזרתי מלוס אנג'לס. החנויות היו ריקות. מגרשי מכירות המכוניות עזובות מקונים. אובאמה ניצח בבחירות לא רק מפני שהוא מתוק, חכם, יפה, צעיר ומתקדם, אלא שלא חדל להזכיר מי אשם בכלכלה המדעיכה את הארץ. האמריקנים לא הצביעו נגד מקיין אלא נגד בוש, לאחר שהאשימו אותו ואת ממשלו, ובצדק, בהולכת השיטה הכלכלית האמריקנית לעברי פי פחת.

 

הרוח הרעה הזאת החלה את דרכה גם אלינו. מי שניסה לחקות את השיטה האמריקנית החדישה של חופש כלכלי מקסימלי והיעדר רגולציה, היה בנימין נתניהו בהיותו שר אוצר. הרפורמה שהנהיג גרמה לכך שהיום אנו מאבדים את החיסכון שלנו בקופות הגמל ובפנסיות שלנו. ביבי שרצה אמריקה, העביר את הקרנות לידי בתי ההשקעות, לאחר שהיו נתונות תחת פיקוח בבנקים. החברות שעשו קציצות מהביטוחים שלנו, חוייבו להיחשף בבורסה. 

 

לפיכך צריכה ציפי לבני לומר יום יום לעם ישראל, לצעוק ולא להתבייש: אם רוצים אתם עוד בעיות ומשברים, לכו להצביע נתניהו. היא צריכה להצביע עליו כבעל הבית של השיטה שכמעט וניצחה כאן.

 

אם ברצונה לנצח, לבני לא צריכה לעסוק בהצהרות לפיהן לא תחלק את ירושלים. היא חייבת לרוץ נגד מישהו. בני אדם אוהבים להיות בעד הנגד. היא חייבת לרוץ לא נגד הימני הקיצוני, אלא נגד מי שהרס לישראלים את החסכונות שלהם. היא חייבת להתרכז במה שאנשים כאן עדיין לא מבינים מה מצפה לנו אם ביבי יוכל להמשיך ברפורמות למינהן. היא צריכה להיאבק בעד נישואים אזרחיים כי זה מה שחלק גדול מבוחריה הפונטציאליים רוצים, וזה גם מה שביבי לא יכול לתת.

 

עליה להיות ממוקדת כמו שהיה אובאמה. אובאמה חזר יום יום ולילה לילה על כך שמקיין הוא בוש - מה שלא היה נכון - אבל העם רצה לדעת מי היכה אותו בכיסו ובוש כבר היה ברווז מת. אם לבני תחזור שוב ושוב באזני הבוחרים מי לקח מהם את חסכנותיהם, הם יבינו. ועוד איך יבינו. היא איננה צריכה כוכבים ברשימה שלה אלא כמה מילים בוטות.

 

אובאמה המחיש לאמריקנים שלמה שהם רואים ברחובות בעצב, יש אחראי. בחנות הגדולה והמפוארת של בלומינגדייל בבוורלי הילס, הייתה השבוע כמעט ריקה. אחד המוכרים שלפני שנה היה מראה לי את הדלת עוד טרם ניסיתי להיכנס בה, רץ מסכן אחרי כדי שבכל זאת אקנה ממנו ג'ינס בהנחה רבה. השישו ושמחו שעשתה החנות לכבוד אפס כמוני אומרת הכל. 

 

רק עם המסרים האלה לבני יכולה לחדור לעם הרץ אחרי מי שיביא להם הבטחות ריקות. היא חייבת לחזור כמו מנטרה שוב ושוב: מי שרוקן לכם את כיסכם ואת חסכונותיכם ומי שמכה בכם במקום הכואב באמת, בחינוך הילדים, במזון, מי שהמיט את האסון הכלכלי המרחף עלינו הוא בנימין נתניהו. שם ורק שם קבור כלב העתיד.

 

כבר הפכנו למדינת ראשי מפלגות. הרי לא נצביע בעד יעלון או פנינה רוזנבלום אלא ראש בראש: ביבי מול לבני. הכיס, כמה שעצוב לומר, החשש לעתיד, יכסה על מי שלא יחלק את ירושלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים