שתף קטע נבחר

ארה"ב: שלושה בנקים נוספים נסגרו

הבנקים הם Downey Financial Corp מקליפורניה, לו חובות שהסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר, ו-PFF Bank & Trust, שחובותיו הסתכמו ב-700 מיליון דולר; בג'ורג'יה נסגר בנק קומיוניטי. בכך מגיע מספר הבנקים שנסגרו עד כה ל-22

שלושה בנקים נוספים - Downey Financial corp ,PFF Bank & Trust מקליפורניה וקומיוניטי בנק בג'ורג'יה - נסגרו הלילה (יום שבת) בארצות הברית. הבנקים מקליפורניה נסגרו על ידי ה-FDIC (הרשות הפדרלית לביטוח פיקדונות. נכסיהם של שני הבנקים מקליפורניה נרכשו ע"י U.S Bancorp. מאז פרוץ המשבר הפיננסי בארה"ב נסגרו כבר 22 בנקים.

 

 

חובותיו של Downey financial מסתכמים ב-1.4 מיליארד דולר, ואילו חובותיו של PFF מסתכמים ב-700 מיליון דולר בלבד, זאת בהשוואה להיקף חובותיו של IndiMac שקרס ועלה לFDIC- כ-8.9 מיליארד דולר.

 

הסיבה העיקרית לקריסתו של downey Financial היא מתן משכנתאות שהפכו עם הזמן לחדלות פרעון. בשלושת החודשים האחרונים איבד הבנק 680 מיליון דולר של כספי משכנתאות שלא הוחזרו. בנק זה היה בין חמשת הבנקים העיקריים שמכרו משכנתאות בריבית משתנה, המאפשרת למלווים לדחות חלק מהתשלומים החודשיים ולהוסיף אותן לקרן בסופה של התקופה. כך הפך הבנק לפגיע ביותר לחדלות פרעון של אותם לווים. כאשר ערכי הנדל"ן החלו לסגת הפך גודל המשכנתא להרבה יותר גבוה משוויו של הנכס.

 

בסיכומו של הרבעון האחרון, היקף ההלוואות שלא שולמה עבורן ריבית הגיע לשיעור שיא של 15.7% מהיקף הנכסים של הבנק, זאת לעומת 2.9% לעומת שנה קודמת.

 

הבנק הפך לפגיע יותר לאור ההידרדרות בכלכלת קליפורניה, בה צנחו מחירי הבתים בשיעור של עד 41% בחוד ספטמבר, שנים עשר חודשים רצופים של ירידות בערך הנדל"ן, כך על פי איגוד מתווכח הנדל"ן בקליפורנה המופיע בסוכנות הידיעות רויטרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקריסה לא נפסקת. בניין ה"פד"
מילום: רויטרס
מומלצים