שתף קטע נבחר

סדקים ב"בית היהודי": 3 ח"כים מאיימים לפרוש

השם חדש, אבל הפוליטיקה ישנה. שלושה חברי כנסת ממפלגת הימין "הבית היהודי" שקמה על חורבות המפד"ל והאיחוד הלאומי, מאיימים לפרוש אם לא יתקיימו פריימריז

ימים אחדים אחרי ההצהרות על איחוד היסטורי במחנה הלאומי, כבר מתגלעים סדקים ב"בית היהודי", מפלגת הימין החדשה. שלושה חברי כנסת שאמורים להיות חלק ממפלגת הימין  מאיימים הערב (יום ב') לפרוש ממנה, אם לא יוחלט לקיים פריימריז לרשימה.

 

חברי הכנסת אורי אריאל, צבי הנדל ויצחק לוי נועדו עם חברי המועצה הציבורית של "הבית היהודי", שהחליטה לא לקיים פריימריז. לפי שעה, חברי המועצה איתנים בדעתם לא לשנות את עמדתם.


השקת המפלגה החדשה (צילום: גיל יוחנן)

 

לוי אמר ל-ynet: "זו בעיה חמורה מבחינתנו. עם זאת, כל זמן שיש הדברות, אנחנו לא מקבלים החלטה חד משמעית כיצד לפעול". בבית היהודי מאפשרים לציבור הרחב להצביע באתר אינטרנט מיוחד כדי לבחור את האישים שירכיבו את הרשימה.

 

הרב לוי ציין כי נשקלת האפשרות להקים מחדש את מפלגת האיחוד הלאומי, ולשתף פעולה עם ח"כ אריה אלדד, העומד בראש מפלגת "התקווה". "אם לא יהיה שינוי בעמדת המועצה על-פי דרישתנו, אני חושב שהפיצול בבית הלאומי יהיה בדרך".

 

גורמים ב"בית היהודי" ציינו כי ייתכן שמדובר במשבר מלאכותי שיוצרים שלושת חברי הכנסת, כדי להבטיח את מקומם ברשימה.

 

ביום הקמתה של המפלגה הציבורית הוכרז, כי בראש המועצה הציבורית שלה יעמוד האלוף במילואים יעקב עמידרור, ויישבו בה גם הרב חיים דרוקמן, הרב צפניה דרורי, הרב דב ליאור, יקיר שגב, הרב יובל שרלו, אפרים לפיד, השופטת בדימוס שרה פריש, מוטי זיסר ואחרים.  יו"ר המפלגה אמור להיבחר בבחירות פנימיות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורי אריאל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים