שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ספי ריבלין יתמודד על מקום ברשימת הליכוד
  הבדרן מספר על עצמו שהוא "ליכודניק בדם". לדבריו, בנימין נתניהו שכנע אותו להתמודד והוא מאמין שיו"ר הליכוד יתמוך בו בפריימריז. ויש לו גם שאיפות להגיע למשרד התרבות

  אחרי הגנרלים, הנסיכים ושחקן הכדורסל - מקבל הליכוד חיזוק גם בעמדת הבדרנים. אחרי עשרות שנים של חיזורים, מצטרף ספי ריבלין לליכוד והוא יתמודד בפריימיז לקביעת הרשימה לכנסת. כך נודע היום (ג') ל-ynet. הוא החליט להצטרף לתנועה לאחר שיחות שערך עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו. כשהוא נמצא בבית החולים בבוסטון, אחרי שעבר את הניתוח ה-26 במיתרי הקול, שלח ספי ריבלין את טפסי ההצטרפות החתומים בידי עורך דין לליכוד. 

   

  זו לא הפעם הראשונה שבליכוד מנסים לגייס את ריבלין לשורותיהם. אך האיש,

  המגדיר את עצמו כליכודניק בדם - וגם השתתף בתעמולת הבחירות של המפלגה ב-1984, העדיף תמיד את הבמה על פני הפוליטיקה. לפני כשבע שנים הוא החל את צעדיו הרשמיים הראשונים בפוליטיקה, כשנכנס למועצת עיריית ראשון-לציון.

   

  גם בבחירות האחרונות למועצת העיר, שנערכו לפני מספר שבועות, התמודד ריבלין במקום השני מטעם רשימת פז - ונבחר שוב לכהן במועצת העיר. אלא שהקטע המקומי רק דגדג לו - והיה מי שידע לנצל זאת. "כבר כמה חודשים שביבי נתניהו ואני משוחחים על הנושא הזה. אני לא הוצנחתי לליכוד", אמר ריבלין ל-ynet. 

   

  ריבלין מעיד על עצמו כ"ליכודניק בדם": "אני כבר 61 שנה בתנועה הזאת. אמא שלי היתה מדביקה מודעות של האצ"ל בבחירות, וסבי היה זה שייסד את הסתדרות העובדים הלאומית לפני 80 שנה. בעצם אני ליכודניק עוד לפני שנולדתי. עשיתי פרסומות לליכוד במספר מערכות בחירות וכבר אז הציעו לי להצטרף, אבל דחיתי את זה בגלל עיסוקי כשחקן. חשבתי שאני אוכל לתרום על הבמה. ביבי אמר לי 'תרמת מספיק לתיאטרון בישראל - הגיע הזמן שתתרום קצת לפוליטיקה והוא צודק"

   

  הוא מאמין שנתניהו יתמוך בו בפריימריז של התנועה: "הוא זה שדירבן אותי לרוץ. אני מדבר על חודשים ארוכים של התלבטויות בעיר בגלל הקטע הרפואי. עכשיו החלטתי שזה הזמן".

   

  מתאושש מהניתוח - חושב על תרבות

  כשריבלין מדבר על זמן מתאים צריך להבין את המשמעות. בשבוע שעבר הוא שוב המריא לבוסטון כדי לערוך ניתוח נוסף בגרונו על מנת להציל את מיתרי הקול. בין המיטה בבית החולים לבית החברים בו הוא מתאושש, הוא קיבל את ההחלטה: "עברתי את הניתוח ביום שישי. הרופא אמר לי שבערך עוד שבועיים הקול שלי יחזור אלי, אבל הקול חזר אלי אחרי יומיים. אני נחשב פה פלא רפואי, ומושא למחקר של בית החולים על הבעייה שהייתה לי בגרון. הייתי צריך להגיש את הטפסים לפני יומיים, וזאת היתה פרוצדורה לא קלה. בסופו של דבר פיקססו לי לפה את המסמכים, מצאנו עורך דין שאני אוכל לחתום בפניו והכל הושלם. אני אחזור לארץ ביום ראשון ויהיו לי שישה ימים להתמודד על מקום ברשימה ארצית".

   

  על התזמון של ההתמודדות, הוא אמר: "עשיתי את החושבים שלי.

  גם בגלל המצב הרפואי שלי שמגביל אותי על הבמה, וגם בגלל המצב היום. אני חושב שעכשיו ביבי הוא האיש המתאים להוביל את המדינה, ביחוד לאור המצב הכלכלי והחברתי שיש במדינה. יש לי תוכנית והיא להחזיר את החינוך לבתי הספר, את הכבוד למורים, את המשמעת לתלמידים ,את התרבות למדינה - להחזיר עטרה ליושנה".

   

  ויש לריבלין גם שאיפות לשבת סביב שולחן הממשלה. "החלום הגדול שלי הוא להיות שר תרבות. התרבות שלנו היא השגריר הכי טוב שלנו בעולם", הוא מסכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ספי ריבלין. יופיע בקרוב בכנסת?
  צילום: מירב קריסטל
  מומלצים