שתף קטע נבחר

"מטרידת ה-Myspace" - נוקתה מאחריות למוות

לורי דרו, שהואשמה בארה"ב כמי שגרמה להתאבדותה של הנערה מייגן מאייר לאחר שהטרידה אותה ברשת, הורשעה בעבירות קלות בלבד

לורי דרו, אם מסנט לואיס, מיזורי, זוכתה אתמול (יום ד') מהאשמות לפיהן הדיחה נערה בת 13 להתאבד באמצעות שליחת מסרים מעליבים כלפיה דרך פרופיל מזוייף של נער,

שהקימה ברשת החברתית MySpace.

 

דרו נמצאה אשמה רק בשלוש עבירות קלות במקרה המתוקשר, שהגיע לכותרות ברחבי העולם ועורר קריאה למפעילי הרשתות החברתיות לפעול נגד בריונות-רשת. אך בית המשפט זיכה אותה בשלוש ההאשמות החמורות יותר בפרשה, לרבות קשירת קשר.

 

אחרי ששרה דרו (ביתה של לורי) ומייגן מאייר, שהיו חברות טובות - רבו, דרו הקימה פרופיל ב-MySpace והעמידה פנים שהיא נער בן 16. הנער הפיקטיבי חיזר אחרי מאייר במשך מספר שבועות דרך האינטרנט, ואז סיים במפתיע את הקשר, כששלח מסרים פוגעניים למייגן. באחד מהם נכתב כי העולם יהיה מקום טוב יותר בלעדיה. מאייר תלתה את עצמה באוקטובר 2006, כמה שעות אחרי שקראה את ההודעות המעליבות ממנו ב-MySpace.

 

התביעה טענה כי דרו ומקורביה - ביניהן עובדת בת 19 של דרו - יצרו את הזהות הפיקטיבית ב-MySpace תוך כוונה לפגוע במאייר הצעירה והרגישה, כדי לנקום בה על ניתוק היחסים עם בתה.

 

מי שלח את ההודעות האחרונות?

שירלי הנלי, ששירתה בחבר המושבעים, אמרה לרויטרס מחוץ לבית המשפט כי המושבעים זיכו את דרו כי לא היו בטוחים שהיא אכן הייתה זו ששלחה את ההודעות המעליבות האחרונות.

 

האם, טינה מאייר, הביע צער על כך שדרו לא הורשעה בעברות החמורות יותר, אך הודתה לתובע המחוזי של קליפורניה שהסכים ליטול על עצמו את התיק, אחרי

שנדחה על-ידי הרשויות המקומיות במיזורי. מאז התאבדות ביתה הפכה מאייר לפעילה נגד הטרדות ואלימות רשת.

 

"אני לא מופתעת כלל מהפסיקה. מדובר בפסק דין פשרני", מפרשת רבקה לונרגן, פרופור למשפטים מאוניברסיטת דרום קליפורניה ותובעת פדרלית לשעבר, שמסבירה כי אין כיום חקיקה מפורשת בנושא בריונות מקוונת. "מה שבאמת הטריד את הציבור במקרה הזה הוא ההתאבדות של הנערה הצעירה והמעורבות של אישה מבוגרת בהתאבדות הזו, אבל ההאשמות דיברו בכלל על עברות שקשורות לחדירה למחשב".

 

המנשו ניגם, ראש האבטחה ב-MySpace מסר בתגובה לתוצאות המשפט: "אנו מכבדים את החלטתם של המושבעים ונמשיך לפעול, בשיתוף עם מומחים מהתעשייה, להעלאת המודעות לבריונות רשת לנזק הפוטנציאלי שלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עברות קלות בלבד. לורי דרו
צילום: רויטרס
טינה מאייר
צילום: איי פי
מומלצים