שתף קטע נבחר

אחרי 20 שנה: ח"כ רביץ פורש מהפוליטיקה

הרב אברהם רביץ הודיע הלילה על החלטתו לרב אלישיב ולרב שטיינמן. בנו אמר ל-ynet: "הוא התלבט זמן רב"

אחרי 20 שנה כחבר כנסת, הודיע הלילה (יום ה') הרב אברהם רביץ (74), על פרישתו מהמערכת הפוליטית. עם זאת, ימשיך רביץ לכהן כיו"ר תנועת "דגל התורה", המייצגת את הציבור החרדי ליטאי. בנו של רביץ, ישראל מאיר, אמר ל-ynet: "הוא היה בלבטים זה זמן רב, הוא הבין שמתקרב העת, ולפיכך קיבל את ההחלטה".

 

הלילה, כשהגיע להחלטה באופן סופי, הגיע רביץ לביתם של הרב שלום אלישיב והרב שטיינמן, והודיע להם על כוונותיו וקיבל את בירכתם.

 

פרישתו של חבר הכנסת הוותיק צפויה לזעזע את המערכת הפוליטית החרדית, ותנועת "דגל התורה" בפרט. פרישתו של רביץ מגיעה על רקע משבר מתמשך בפוליטיקה החרדית, אשר הגיע לשיאו בפיצול קולות הבוחרים החרדים במערכת הבחירות לראשות עיריית ירושלים.

 

רביץ עצמו אמר ל-ynet לפני שבועיים, כי הוא אינו פוסל פיצול במפלגת "יהדות התורה" - אותה מרכיבות "אגודת ישראל" ו"דגל התורה", עקב המשבר שנתגלע במגזר החרדי. בנו של רביץ מעיד כי דווקא משבר זה כמעט והניא את אביו ממהלך הפרישה. "המצב הפוליטי הקיים היה אחד מהמניעים להישאר, הוא לא רצה לגרום לזעזוע נוסף", העיד בנו. עם פרישתו של רביץ, סוערת המערכת הפוליטית החרדית בשאלה מי יבחר לשמש כיורשו.

 

במהלך הקריירה בכנסת הוא שימש במגוון תפקידים מרכזיים, ביניהם: סגן שר הבינוי והשיכון, סגן שר החינוך, סגן שר הרווחה והשירותים החברתיים ויו"ר ועדת הכספים. רביץ מתגורר בירושלים, נשוי ואב ל-12 ילדים, השלים שירות צבאי בארגון ה-לח"י ובצה"ל, ובמקצועו הוא רב וראש ישיבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב רביץ. קרב הירושה החל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים