שתף קטע נבחר

UBS: חשפנו מקרי הונאות מס באמצעות הבנק

יו"ר הבנק: נחשפו מקרים הונאות מס. זאת, על רקע חקירה בחשד שהבנק סייע לבעלי ממון לחמוק מתשלום באמצעות חשבונות בשוויץ. היו"ר דיבר באסיפת בעלי מניות שהתכנסה לאשר גיוס 5 מיליארד דולר מהממשל בתמורה למניות

UBS דיווח אתמול (ה') כי חשף מספר מקרים של הונאות מס במסגרת חקירה שביצע בארצות הברית, לגבי חשדות שהבנק סייע לאמריקנים בעלי ממון לחמוק מתשלומי מס באמצעות חשבונות בשוויץ. "החקירות שלנו חשפו מספר מוגבל של מקרי הונאה לפי החוק האמריקאי והשוויצרי", אמר יו"ר הבנק, פטר קורר, באסיפת בעלי המניות, שנערכה היום בלוצרן, על-מנת להצביע על גיוס של 5 מיליארד דולר מהממשל בתמורה למניות.

 

קורר, המכהן בתפקיד מאז חודש אפריל, הדגיש כי הבנק שואף עדיין להגיע לרווח בשנה הבאה, אך הדגיש, כי התנאים בשוק עדיין קשים. הבנק רשם רווח קטן ברבעון השלישי, בעיקר תודות לרווחים ממסים,אך אנליסטים צופים, י ירשום הפסד ברבעון הקרוב. 

 

חקירת המס החלה בתחילת השנה ומאיימת להחליש את חוקי החיסיון הבנקאי הקיימים בשוויץ. עם זאת, חוק החיסיון בין הלקוח לבנק, מעמודי התווך של הבנקאות השוויצרית, "אינו קיים שם כדי להגן על מקרים של הונאת מס", ציין קורר, רמז לכך שבנק יהיה מוכן להעביר פרטים של לקוחות לרשויות ארצות הברית, במסגרת הסכם פשרה אפשרי. 

 

הרשויות בארצות הברית מבקשות את שמותיהם של כ-17 אלף לקוחות אמריקאים של הבנק השוויצרי. עורכי דין בשוויץ, המייצגים לקוחות אמריקאים של הבנק, אמרו כי שוויץ תשקול העברתן של מידע של כמה מאות מהם. בתוך כך אמר קורר, כי הוא משיב באופן אישי לפניותיהם של בעלי מניות רבים, אשר כותבים לו מכתבים זועמים ומביעים את אי שביעות רצונם מהנעשה בבנק, לשעבר מסמלי הבנקאות השוויצרית, אשר מניותיו היו פופולריות מאוד בקרב משקיעים רבים.

 


פורסם לראשונה 27/11/2008 20:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים