שתף קטע נבחר

מומבאי: זוהתה גופתה של יוכבד אורפז

במומבאי זוהו בצהריים גופותיהן של יוכבד אורפז מגבעתיים ושל אשה מקסיקנית, שנרצחו בבית חב"ד בעיר. אחותה של יוכבד, אורלי, סיפרה ל-ynet: "היא נסעה לבקר בהודו את בתה ונכדיה שטיילו שם. חיכינו לנס". מוקדם יותר זוהו גופות ארבעה מתוך שמונת הנרצחים

נמשכת מלאכת הזהוי של הנרצחים בבית חב"ד במומבאי: בצהריים (שבת) זוהתה גופתה של יוכבד אורפז, בת 60 מגבעתיים, ושל אשה נוספת - יהודיה ממכסיקו - שנרצחו במתקפת הטרור על בית חב"ד. קרוביה של אורפז חיפשו אחריה בימים האחרונים, בין היתר בפורום ynet, אך היום התבשרו על מותה. משרד החוץ בודק דיווח לפיו נמצאה בבית גופה נוספת, לבד משמונה הגופות שעל הימצאן נודע קודם לכן.

 

אחותה של יוכבד, אורלי, סיפרה ל-ynet שאחותה נסעה להודו לבקר את בתה ואת שני נכדיה, שטיילו שם: "היא היתה אשה מדהימה ואצילית, פיה טובה, אם לארבעה ילדים. היא אהבה לטייל. חיכינו לנס. ישבנו יחד כל השבת, עד שהגיעה הבשורה המרה".

 

מתקפת הטרור בהודו - הדיווחים ב- ynet:

 

עד כה זוהו שישה מבין שמונת הנרצחים במקום - גבריאל ורבקה הולצברג - שליחי חב"ד לעיר ומשגיחי הכשרות אריה לייבוש טייטלבאום ובן-ציון קרומן. טרם זוהו שתי גופות - של גבר ואשה, וכאמור, נבדק הדיווח לפיו נמצאה במקום גופה נוספת.


אנשי ביטחון הודים בבית חב"ד (צילום: AFP) 

  

יואל שטיינמץ, חברו הטוב של לייבוש טייטלבאום, סיפר ל-ynet שהוריו מתגוררים בברוקלים: "הייתי אוכל אצלו בלילות שבת כל שבוע, הוא תמיד היה שמח, גם כשקרו דברים רעים, נהג לומר שהכל לטובה. הוא היה מקבל כל אחד בשמחה, מארח בחורים שהגיעו מחו"ל לשבת, מאכיל אותם ומקרב בין כולם. הוא היה בן אדם טוב. תמיד היו לו פנים שמחות, לאף אחד לא היתה בעיה איתו מעולם, כל פעם היינו רואים אותו מדבר עם מסכנים, מעודד אותם ונותן להם מילה טובה. מאוד אהבתי אותו".

  

בפעם האחרונה, שוחח עם חברו ימים ספורים לפני שטס להודו: "הוא סיפר לי שהוא מתכוון לטוס להודו וביקש שאני אלווה לו נגן mp3 כדי שיוכל לשמוע בדרך, הוא התקשר אליי גם יום לפני שטס, אך לא שמעתי את השיחה. כבר אתמול בערב היתה לי הרגשה רעה שאין כבר סיכוי".

  

אתמול נמסר כי שש גופות הוצאו מהבית, אך הבוקר התקבל המידע כי נמצאו עוד שתי גופות במקום. גבריאל ורבקה, בני 29 ו-26, הגיעו לראשונה למומבאי לפני כחמש שנים כשליחי חב"ד, ולפני כן שהו בשליחות בתאילנד. הם התגוררו במקום יחד עם בנם בן השנתיים, משה צבי, שחולץ מהבית על ידי המטפלת שלו כמה שעות לאחר השתלטות החטופים. רק לפני שנתיים וחצי איבדו בני הזוג את בנם הבכור מנדי בן ה-3.

 

בתוך כך, פורסם היום בהודו כי כמה מהמחבלים שהשתתפו במתקפת הטרור במומבאי התארחו במלון "טאג' מהאל" כמה ימים לפני הפיגוע המשולב וייתכן שאף כמה שבועות קודם לכן. גורמי ביטחון במדינה מסרו כי פעולת הטרוריסטים מעידה על כך שהם הכירו את מבנה המלון.

 

הבוקר נכנסו לפעילות שירותי החילוץ וההצלה ומתחילה להתבהר התמונה העגומה - לפחות 195 בני אדם נהרגו בפיגוע המשולב. אך נראה כי המספר גבוה הרבה יותר. במתקפה נהרגו 22 אזרחים זרים - חמישה אמריקנים, ארבעה ישראלים, שלושה גרמנים, שני קנדים, בריטי ועוד שבעה אזרחים נוספים.


פורסם לראשונה 29/11/2008 15:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוכבד אורפז
בית חב"ד בהודו
צילום: AP
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
נרצחו. גבריאל ורבקה הולצברג
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
באדיבות אתר npv
בן ציון קרומן
באדיבות אתר npv
מומלצים