שתף קטע נבחר
צילום: רויטרס

בן-ציון קרומן עצר בבית חב"ד לתפילה, ונרצח

שלושה ילדים, הקטנה בת חודשיים, נותרו יתומים בבית משפחת קרומן בבת-ים, בעקבות רצח האב בן-ציון במתקפת הטרור בבית חב"ד במומבאי. אחיו של בן-ציון: "הוא עצר שם רק לתפילת מנחה. מצאו אותו עם הספר פתוח"

חברים רבים ובני משפחה התאספו הערב (שבת) בקהילת באבוב בבת-ים בבית בן-ציון קרומן בן 28, שנרצח במתקפת הטרור בבית חב"ד. הוא הותיר אחריו אשה, תינוקת בת חודשיים, ילדה בת שנתיים וילד בן חמש. הוא נשלח למומבאי כמשגיח כשרות, ואחיו אשר סיפר כי עצר שם רק לתפילת מנחה.

 

מתקפת הטרור בהודו - הדיווחים ב- ynet:

 

שמונה בני אדם נרצחו בבית חב"ד במומבאי. אלו שמות ההרוגים שפורסמו עד עתה:

  • שליחי חב"ד, גבריאל ורבקה הולצברג
  • אריה לייבוש טייטלבאום
  • יוכבד אורפז


בן-ציון קרומן ובנו הבכור

 

אחיו של בן-ציון קרומן סיפר ל-ynet: "חברים סיפרו לי שמצאו אותו עם הספר פתוח. ביום רביעי, כאשר ניסינו ליצור קשר בלילה לא תפסנו אותו, אבל לא דאגנו כל כך מאחר שלפני מספר חודשים הוא היה ברעידת האדמה בסין וכאשר יצרו איתו קשר הוא אמר: 'מזל שיש רעידת אדמה, אז זוכרים אותי'. אבל למחרת, כשדיברתי עם אשתו של טייטלבאום הבנתי שהמצב גרוע".

 

קרומן עבד במוסדות סדיגורא בבני ברק כמנהל משק ולאחרונה החל לעבוד גם כמשגיח כשרות. אחיו: "שלחנו את בנצי חד-פעמית להודו, הוא היה אמור לטוס שבועיים קודם אבל הוא התעכב בגלל הוויזה. הוא היה צריך לאשר שש מכולות של פטריות. לפני כן, בסין, הוא התמחה בדגים". את ההודעה על מות אחיו קיבל מזק"א.

 

בבית משפחתה של יוכבד אורפז אבלים על מותה. אחותה, אורלי, סיפרה ל-ynet שאחותה נסעה להודו לבקר את בתה ואת שני נכדיה, שטיילו שם: "היא היתה אשה מדהימה ואצילית, פיה טובה, אם לארבעה ילדים. היא אהבה לטייל. חיכינו לנס. ישבנו יחד כל השבת, עד שהגיעה הבשורה המרה". 

 

אריה לייבוש טייטלבאום, שנרצח במתקפת הטרור, נסע אף הוא כמשגיח כשרות. הוא התגורר בשכונת מאה שערים בירושלים. חברו הטוב, יואל שטיינמץ, סיפר ל-ynet: "הוא תמיד היה שמח, גם כשקרו דברים רעים, נהג לומר שהכל לטובה. הוא היה מקבל כל אחד בשמחה, מארח בחורים שהגיעו מחו"ל לשבת, מאכיל אותם ומקרב בין כולם. הוא היה בן אדם טוב. תמיד היו לו פנים שמחות, לאף אחד לא היתה בעיה איתו מעולם, כל פעם היינו רואים אותו מדבר עם מסכנים, מעודד אותם ונותן להם מילה טובה. מאוד אהבתי אותו". 

 

בפעם האחרונה, שוחח עם חברו ימים ספורים לפני שטס להודו: "הוא סיפר לי שהוא מתכוון לטוס להודו וביקש שאני אלווה לו נגן mp3 כדי שיוכל לשמוע בדרך, הוא התקשר אליי גם יום לפני שטס, אך לא שמעתי את השיחה. כבר אתמול בערב היתה לי הרגשה רעה שאין כבר סיכוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אתר npv
בן-ציון קרומן
באדיבות אתר npv
יוכבד אורפז
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
שליחי חב"ד, גבריאל ורבקה הולצברג
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
באדיבות י.ש.
לייבוש טייטלבאום
באדיבות י.ש.
מומלצים