שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגלל הסנקציות: יגאל עמיר שובת רעב
  רוצח ראש הממשלה מוחה על העברתו לכלא עם אסירים ביטחוניים, ועל שנשלל ממנו לדבר בטלפון הציבורי ולהתייחד עם אשתו. העונשים הוטלו עליו בעקבות הראיונות הטלוויזיוניים

  יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, שהועבר בחודש שעבר לכלא רמון הסמוך למצפה-רמון - שם כלואים כ-700 אסירים ביטחוניים - פתח היום (א') בשביתת רעב. 

   

  עמיר, שנענש בעקבות הראיונות הטלוויזיוניים אותם העניק ללא אישור, גם מוחה על שנשללו ממנו השימוש בטלפון ציבורי והביקורים המשפחתיים, וכן נאסר עליו להתייחד עם אשתו למשך שלושה חודשים.

   

  רוצח ראש הממשלה נקלט בכלא רמון, וכחלק מהענישה הוחלט להוציא מתאו את כל הרכוש האישי שנחשב "מותרות": מכשיר טלוויזיה, די-וי-די, קומקום חשמלי ועוד. הוא קיבל את הדברים המינימליים שעל-פי חוק, השב"ס חייב להעניק לאסיר - מיטה, שמיכה, כלי רחצה וספר תנ"ך.

   

  עמיר הועבר לרמון מכלא הדרים שבשרון, שם היה כלוא בתא באגף ההפרדה. בכלא רמון נמצא עמיר בתא, גם כן באגף ההפרדה, אך בתאים הסמוכים לשלו כלואים אסירים ביטחוניים קשים.

   

  כיוון שעמיר מוגדר אסיר ביטחוני, שנמצא תחת שמירה כבדה ושוהה כל היום למעט שעה אחת של טיול בחצר בתוך התא שהוא לבדו, המזון שמספק השב"ס מוגש לתאו.

   היום סירב עמיר לקבל את הארוחות שסיפק לו השב"ס והודיע כי פתח בשביתת רעב. בדרך כלל, כשאסיר פותח בשביתת רעב מוצאים מתאו את הציוד האישי, אך הפעם לסוהרים לא היתה עבודה - מכיוון שהציוד שלו כבר נלקח.

   

  בשב"ס אומרים כי סירוב של אסיר לקבל מזון היא עבירה משמעתית ובהמשך יוחלט באלו צעדים לנקוט נגד יגאל עמיר.

  בסופו של דבר, בעקבות הסערה הציבורית, החליטו ערוצי הטלוויזיה לגנוז לפי שעה את שידור הראיון עם יגאל עמיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים