שתף קטע נבחר

מחאה במכללת אריאל: מנהל התקשורת התפטר

פרופ' יחיאל לימור הודיע על התפטרותו בשל מה שהגדיר כ"אי-אמון" בהנהלת המכללה. הסטודנטים פתחו בשביתת מחאה, אך גורמים שונים טענו כי עשה זאת בשל סירוב להעביר לידיו חוג מקביל בביה"ס להנדסאים

מנהל בית הספר לתקשורת במכללת אריאל, פרופסור יחיאל לימור, התפטר היום (א') מעבודתו בשל סכסוך עם ההנהלה. יחד עמו התפטרו שני מרצים נוספים בפקולטה לתקשורת - יואל קמינסקי, ראש החוג לקולנוע, ואבי לב און. בעקבות עזיבתו של לימור, החליטו הסטודנטים להשבית את הלימודים ל-24 שעות.

 

במכתב שהקריא לתלמידיו הסביר פרופ' לימור, כי הוא נאלץ לעזוב את תפקידו בשל אי-אמון בראשי המכללה. ממכללת אריאל נמסר בתגובה, כי השלושה אכן התפטרו מתפקידם על רקע מחלוקת עם ההנהלה. עם זאת, הם ימשיכו ללמד עד לסיום החוזה עמם".

 

לטענת גורמים שונים, הרקע לסכסוך בין ראשי בית הספר לתקשורת לבין הנהלת המכללה נובע מדרישתו של לימור לקבל לידיו את האחריות ללימודי התקשורת גם בבית הספר להנדסאים הפועל בשטחה של המכללה. זה כמה חודשים מתנהל מו"מ על הנושא, ומקורבים לפרשה טענו כי הובטחה ללימור אחריות על לימודי התקשורת וההבטחה הזאת לא התקיימה - מה שהוביל להתפטרותו.  

 

לימור עצמו מכחיש את הטענה מכל וכל. בשיחה עם ynet הוא אמר כי "כל התשובות מדוע התפטרתי נמצאות אצל ההנהלה. הודעתי על סיום תפקידי כראש בית הספר לתקשורת מסיבות וגורמים שונים, כי איבדתי אמון בהנהלה. עם זאת, יש לי מחויבות הוראה כלפי הסטודנטים, לא אפסיק ללמדם באמצע הסמסטר". לימור סיפר גם כי התפטרותו לא היוותה הפתעה להנהלה, שידעה כי זו תהיה תוצאת סירובה לתנאיו.

 

לימור כינס את תלמידי שנה ג' בתקשורת והקריא להם מכתב המפרט את הסיבות להחלטתו להתפטר. מיד לאחר מכן נוצרה מהומה בקמפוס. יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה, יוחי דוידוביץ', כינס את נציגות התלמידים במסלולים השונים והוחלט על שביתה של 24 שעות החל ממחר ובמקביל לקיים הפגנות מחאה בקריאה להנהלה וללימור לפתור את הסכסוך ביניהם בכדי שהסטודנטים לא ייפגעו. 

 

"החלטנו להשבית את הלימודים מאחר שלא ייתכן שסכסוך כזה ייעשה על גבם של הסטודנטים, שהם כאמור הנפגעים העיקריים מהמחלוקות השונות", אמר דוידוביץ' ל-ynet, "נתחיל בסדרת הפגנות עד אשר יימצא הפתרון. במקביל הקמנו צוות מו"מ בראשותי אל מול ההנהלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכללת אריאל
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים