שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"המפגע שנעצר הודה בחברות בארגון פקיסטני"

כך טען הערב בכיר במשטרת הודו. לדבריו, אג'מל קסאב, החמוש היחיד שנותר בחיים מקרב עשרת המפגעים שביצעו את מתקפת הטרור במומבאי טען כי הוא חבר בארגון הפקיסטני החמוש לשקר אי-טייבה. "המפגעים נמנו עם הגרעין הקשה של הארגון", טען. פקיסטן לא הגיבה לדיווח

החשוד היחידי שנתפס בידי משטרת הודו מקרב המפגעים שביצעו את מתקפת הטרור במומבאי טען כי הוא משתייך לארגון הפקיסטני החמוש לשקר אי-טייבה. כך אמר הערב (א') בכיר במשטרת הודו.

 

מומבאי תחת מתקפה - סיקור נרחב ב-ynet:

 • מסקנות אישיות: שר הפנים ההודי מתפטר
 • היעד של המחבלים במומבאי: 5,000 קורבנות
 • המחבלים כפתו את בני הערובה, ורצחו אותם
 • עדויות לזוועה: ספרי תורה מגואלים בדם

   

  לטענת המשטרה ההודית, עשרה חמושים ביצעו את מתקפת הטרור הקשה שהתחוללה במשך 60 שעות בבירת העסקים של הודו. כולם מלבד אחד נורו למוות. מפקד המשטרה ראקש מריה אמרה כי התוקף היחידי שניצל, אג'מל קסאב, הנמצא במעצר, סיפר למשטרה כי החוליה קיוותה לפגוע ביעדים נוספים ולגרום להרוגים רבים. כמאתיים בני אדם נספו במתקפת הטרור, ומאות נוספים נפצעו.


  חייל הודי על רקע מלון טאג' מאהל הבוער (צילום ארכיון: AP)

   

  "לשקר אי-טייבה עומד מאחורי מתקפת הטרור בעיר", אמר מפקד המשטרה מריה לעיתונאים. "המפגעים נמנו עם הגרעין הקשה של הארגון". עם זאת, משרד הפנים ההודי לא אישר את הדברים. "אג'מל קסאב עבר הדרכה במחנה של לשקר אי-טייבה בפקיסטן", הוסיף מריה. "מחקירתו עולה כי למחבלים היו יעדים נוספים שאותם ביקשו לתקוף". הוא לא פירט באילו אתרים מדובר.

   

  מאפייני ההתקפה נשאו את חותמו של הארגון

  ארגון לשקר אי-טייבה נתפס כגוף שהוקם על ידי שירותי המודיעין הפקיסטנים, ה-ISI, בניסיון לסייע למודיעין הפקיסטני לנהל מלחמה חשאית נגד הודו בחבל המריבה קשמיר. מוקדם יותר אמר בכיר במערך הלוחמה בטרור האמריקני כי כמה ממאפייני ההתקפה נשאו את חותמו של הארגון לשקר אי-טייבה או ג'ייש אי-מוחמד, ארגון חמוש אחר שפעל בקשמיר. לשני הארגונים יש קשרים עם ארגון אל-קאעידה.

   

  לשקר אי-טייבה הוצא אל מחוץ לחוק בפקיסטן ב-2002, בעקבות לחץ אמריקני. שנה קודם לכן, הוכנס הארגון לרשימת ארגוני הטרור של ארה"ב ובריטניה. מאז, על פי הערכות, הוא פעיל תחת שם אחר - ג'מעת אוד-דעווה. גם ארגון זה נכלל ברשימת ארגוני הטרור של מחלקת המדינה האמריקנית ב-2006.

   

  ממשלת פקיסטן לא הגיבה לטענותיו של מריה. מוקדם יותר היום, דובר מטעם ג'מעת אוד-דעווה הכחיש כל מעורבות בפיגועים במומבאי וגינה את ההתקפה. "אנחנו מגנים רצח אזרחים ופעילות טרור - אך בו בעת אנחנו מגנים פעילות טרור של מדינה, כפי שאנחנו עדים לה בסרינגר, קשמיר", אמר הדובר, עבדוללה מונטזיר, בהתיחסו לפעילות הצבא ההודי בקשמיר.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  קסאב. איש לשקר אי-טייבה?
  צילום: AFP
  מומלצים