שתף קטע נבחר

טאואר סמיקונדקטור מפטרת 200 עובדים

פרסום ראשון: הפיטורים הם חלק ממהלך מתוכנן של מיזוג טאואר עם חברת "ג'אז", אך היקפם הוגדל בשל המשבר הכלכלי. בכך יגדל מספר עובדי החברה המפוטרים במשך 2008 ל-300

פרסום ראשון: על אף שברבעון השלישי של השנה חל שיפור בתוצאותיה הכספיות של טאואר סמיקונדקטור והיא צמצמה את הפסדיה - נראה שהפגיעה בייצוא ובהיי טק פועלת את פעולתה. יצרנית המוליכים למחצה ממגדל העמק מפטרת  200מתוך כ-1,300 העובדים שהיא מעסיקה כעת.

 

  

בסך הכל מפטרת החברה במהלך 2008 מעל ל-300 עובדים, עם זאת היא אף קולטת עובדי ג'אז עקב המיזוג עם חברת השבבים האמריקנית ג'אז. נזכיר, שמוקדם יותר השנה הודיעה החברה על פיטורי 170 עובדים, על רקע עסקת המיזוג. החברה תלתה את האשם בפיטורים בהיחלשות שער החליפין של השקל הדולר, ומלחץ המחירים בשוק השבבים והשפל בכלכלה העולמית.

 

למעשה, בכך מגבירה החברה את הייצור בחו"ל, במקרה בארה"ב, עקב המיזוג עם ג'אז. זאת, כשהעובדים הנוספים למצבת כוח האדם של טאואר נמצאים במפעלי ג'אז בארה"ב.

 

המיזוג - בזמן לא טוב

גורם בתעשייה מסביר: "הפיטורים בהיקף של כמה עשרות עובדים היו מתבצעים בלאו הכי עקב המיזוג. עם זאת, המיזוג נפל על טאואר בזמן לא טוב, ולכן היקף הפיטורים נרחב יותר".

 

תגובת טאואר: "טאואר ממשיכה ביישום התכנית להורדה בעלויות עליה הודיעה בעבר, תכנית שצפויה להסתכם בחסכון שנתי של כ-60 מיליון דולר החל משנת 2009. תכנית זו מתמקדת בסינרגיות המתאפשרות עקב המיזוג עם חברת ג'אז טכנולוגיות, כמו התייעלויות תפעוליות וארגוניות, ובנוסף כוללת הפחתת עלויות של טאואר וג'אז בנפרד. החברה תשחרר הודעה רשמית בנושא בהמשך היום."

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיטורים במפעל טאואר בסוף מאי השנה
צילום: חגי אהרון
מומלצים