שתף קטע נבחר

כעס בארגוני המורים: "כספים לקמפיין מיותר"

בארגון המורים העל יסודיים ובהסתדרות המורים נמתחת ביקורת על המעורבות בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה. יש מי שקורא להעביר את המודעות בעד ונגד שרת החינוך לבדיקת מבקר המדינה

לאן הולכים כספי האיגודים המקצועיים של המורים בישראל? בארגון המורים העל יסודיים ובהסתדרות המורים יש מי שמותח היום (ב') ביקורת על מעורבותם העמוקה של הגופים בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה. זאת, לאחר שראשי הארגונים תפסו - כל אחת בתורו - צד במאבק בעד ונגד שרת החינוך, יולי תמיר.

 

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, ששלח על גבי נייר מכתבים רשמי של האירגון, מכתבים שנועדו להבהיר למורים כי שני חברי ועדת הכספים של הכנסת, יחימוביץ' וברוורמן - צריכים להיות במעלה רשימת העבודה הוא רמז כי הדבר אינו מגיע לאנשים אחרים. זאת, אחרי כמה שבועות שבהם הוא עורך מסע הסברה נוקב נגד שרת החינוך ומדיניותה. מנגד, יש המתנגדים גם לפרסומות הענק בעיתונים, שבהן קרא הארגון המתחרה, הסתדרות המורים, לתמוך בשרת החינוך.

 

דודי פרידמן, המתכוון להתמודד נגד ארז על תפקיד יו"ר ארגון המורים - שלח מכתב למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס - בו טען לשימוש בכספי ארגון המורים לקידום מפלגת "מהפך בחינוך".

 

במכתבו של פרידמן למבקר המדינה, נכתב: "כידוע, בימים אלה מנהל ארגון המורים ביוזמתו של רן ארז קמפיין פרסום חסר תקדים בעלות אדירה כנגד שרת החינוך, יולי תמיר. כל הקמפיין הזה ממומן מקופת ארגון המורים. קיים חשד כי קמפיין יקר זה הממומן מן הקופה של ארגון המורים, שחורת על דגלו בתקנונו כי הוא ארגון בלתי מפלגתי, מיועד לשרת את האינטרס של מר ארז והמפלגה החדשה שהקים כדי לסייע להם בהתמודדותם בבחירות לכנסת, תוך עקיפת חוק מימון מפלגות".

 

"כספי המורים זורמים לקמפיין מיותר"

פרידמן אמר ל-ynet: "אני המום ממאות אלפי השקלים מכספי המורים שזורמים לקמפיין המיותר הזה. כספי המורים מיועדים לשימור וקידום מעמד המורה, ולא להשחרת פניו של שר כזה או אחר".

 

מנגד, יש גם מורים המתנגדים לקמפיין הפרסום של הסתדרות המורים - התומכת בשרה תמיר.

בעיתוי שכנראה אינו מקרי - במודעות ענק בעיתונים שפורסמו הבוקר נכתב כי "תלמידי, הורי ומורי ישראל מודים לפרופ' יולי תמיר ולאנשי משרד החינוך על שהצעידו את מערכת החינוך באומץ ובנחישות אל האופק החדש. זו רק ראשית הדרך. חייבים להמשיך את המהפכה".

 

ענת שניידר, מורה וחברת מרכז הסתדרות המורים לשעבר, אמרה: "זה הרגיז אותי, כי מדובר בניסיון לתמוך ביולי תמיר בפריימריז על חשבון כספים רבים של המורים. בהסתדרות המורים אין ועדת ביקורת וההחלטות הן פה של איש אחד. יוסי וסרמן צריך לשמור על יולי תמיר כי היא טובה לו ולכן הוא מתערב בבחירות. המורים היו מצביעים פוטנציאלים של מפלגת העבודה. אחת הפגיעות הגדולות של מפלגת העבודה נובעת מהכפייה על המורים ב'אופק חדש'. המורים ובני משפחותיהם לא יסכימו להצביע למפלגת העבודה בגלל 'אופק חדש'".

 

בתגובה לדבריה של המורה, אמר וסרמן: "אנו עושים קמפיין למען 'אופק חדש', ולא למען השרה. אני לא עוסק ברמות האישיות, זו לא דרכי. כמעט שנתיים תוקפים אותי ברמה אישית. מאוד מפתיע שיש מורים המתנגדים לכך. יש מורים רבים שאומרים למה מתפרסמות עשרות מודעות נגד רפורמה והסתדרות המורים לא מגיבה ולא אומרת שום דבר. מודעה אחת חיובית מול עשרות מודעות שליליות. יש לנו שיקול דעת שאין להרבות מודעות סרק שלא לצורך, לכן הוצאנו רק מודעה אחת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנייה נגדו למבקר. רן ארז
צילום: ירון ברנר
מודעות למען תמיר. וסרמן
צילום: ג'ורג' גינסברג
דודי פרידמן
צילום: יאיר ויינברג
מומלצים