שתף קטע נבחר

חברת הצמיגים אליאנס מפטרת רבע מכוח האדם

מדובר בפיטורים של 250 מבין 1000 העובדים. ליצרנית הצמיגים אליאנס חסרים קווי אשראי של 12 מיליון שקל

חרף צמיחה של 9% ברווח הנקי, בחברת הצמיגים אליאנס חשים את המשבר ונערכים בהתאם. החברה התריעה כי תפתח בתוכנית התייעלות בעלות של 2 מיליון דולר הכוללת פיטורי עובדים, הגברת הפיקוח על היקף ההוצאות ותחדל מייצור צמיגים שעלותם השולית נמוכה יחסית.

 

 

היום (ב') התברר כי מדובר בקיצוץ רבע מכוח האדם של חברת הצמיגים - 1,000 עובדים, דהיינו פיטורי 250 עובדים. כבר לפני חודש העריכה החברה כי תיאלץ לפטר 100 עובדים, אלא שעם החרפת המשבר וירידה בצבר ההזמנות נאלצה להגדיל את תוכניות ההתייעלות, וייתכן שאלה יורחבו גם מעבר ל-250 עובדים מפוטרים.

 

נוסף על כך, החברה הודיעה היום כי היא פועלת להגדלת קווי האשראי שלה ב-12 מיליון דולר, ומנהלת לצורך העניין משא ומתן עם שלושה בנקים בד בבד.

 

 

בשיחה עם "כלכליסט" סירב מנכ"ל החברה, יוסף אנגליסטר, להתייחס למספר המפוטרים, ואמר כי החברה עמדה בדרישות הדיווח הנדרשות ממנה על פי חוק.

 

ההסתדרות במרחב חדרה הודיעה שחתמה על הסכם פרישה עם הנהלת החברה. על פי ההסכם יפרשו 50 עובדים קבועים שחל עליהם ההסכם הקיבוצי. לדברי ההסתדרות, פרישת העובדים הקבועים מתלווה לפיטוריהם של 170 עובדים זמניים שכבר פוטרו באחרונה, ו-40 עובדים בחוזים אישיים.

 

מזכיר האיגוד המקצועי במרחב חדרה, ציון עמרם: "אנו מקווים מאוד שהמפעל לא יפטר עובדים נוספים ולא נצטרך להתמודד עם מצב כזה שוב. עם זאת, אם תרחיש כזה יתקיים אז לפחות הבטחנו זכויות לעובדים במצב הלא נעים הזה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נעמה סיקולר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים