שתף קטע נבחר

צדק וונוס יצאו לבלות

אחת התופעות המרשימות של השנה נראתה הלילה בשמי הארץ. קצת לאחר הדמדומים התקרבו כוכבי הלכת צדק ונוגה לירח עד שכמעט נגעו בו. הנה סרטון וידאו המציג את התקבצות

הערב נצפתה בשמי הארץ תופעה שמיימית נדירה ומרשימה. כוכבי הלכת נוגה וצדק, אשר הולכים ומתקרבים האחד לשני כבר מזה שבועות, הגיעו כה קרוב לירח עד שכמעט נגעו בו. התופעה נצפתה בשמי ישראל עד השעה 20:00, אז שקעו הירח ושני הכוכבים מעבר לאופק הדרומי. ההתקבצות בין הירח לצדק ונוגה נצפתה בכל רחבי הארץ, מדמדומי הערב ועד לשעה 20:00, עת שקעו השלושה. הנה סרטון וידאו המציג את המחזה המופלא.

 

 

 

יפה יפה, אבל מה זה?!

 

כמה אנשים דיווחו כי במהלך תצפיותיהם הבחינו בעצם נוסף, שאינו הירח או שני כוכבי הלכת. העצם היה זוהר במיוחד ונראה קרוב אלינו. הגיעה לידינו תמונה, שצילמה ירדן דור מרמת השרון. בתמונה נראה העצם המוזר, ממש מתחת להתקבצות.
 


מה זה?! (צילום: ירדן דור)
 
"אין לי הסבר לעצם שנראה בתמונה וגם לא קיבלתי דיווחים על אנשים אחרים שצילמו אותו" אמר ל-ynet ד"ר יגאל פת-אל, מנהל מצפה הכוכבים בגבעתיים. "יכול להיות שזו השתקפות של משהו או הבזק. אבל זה לא רחוק מדי מאיתנו, אפשר לראות לפי הפרופורציה". "העצם הופיע לרגע ונעלם" סיפרה הצלמת ירדן דור. "צילמתי את ההתקבצות במצלמת רפלקס, שמצלמת הרבה תמונות אחת אחרי השנייה. העצם הופיע רק באחת מהתמונות כך שאני בטוחה שהוא נעלם ממש מהר". זהותו של העצם תיוותר כנראה תעלומה. כל שנותר הוא ליהנות מהתמונה ומעוד תמונות שנאספו ממרכז הארץ.
 
צילום: רון פלד

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צדק, נוגה והירח. קרובים מתמיד
צילום: איתי חמיאל
מומלצים