שתף קטע נבחר

ביקורת ב"בית היהודי": המועמדים ליו"ר בינוניים

המועצה הציבורית של מפלגת הימין המאוחדת תציג מחר רשימה של שבעה מועמדים לתפקיד יושב ראש התנועה, אולם במפלגה טוענים כי המהלך נועד להכשיר את בחירתו של ח"כ זבולון אורלב לתפקיד

שבועות ספורים אחרי האיחוד בין מפלגות הימין ובשלב זה נראה, כי בתנועה המאוחדת - "הבית היהודי", עוסקים בעיקר בוויכוחים. המועצה הציבורית של המפלגה צפויה להודיע מחר (יום ב') על רשימת שבעת המועמדים הסופיים לתפקיד יושב ראש התנועה, כאשר ברקע יש ביקורת חריפה על כך שההליך נועד בסך הכל להכשיר את בחירתו של ח"כ זבולון אורלב.

 

בשבוע שעבר החליטה המועצה לדחות את המלצת הח"כים המכהנים ולא לקיים פריימריז פתוחים לראשות המפלגה החדשה. במקום זה הוזמן הציבור להשפיע בהצעת מועמדים נוספים באמצעות אתר האינטרנט.

 אתמול כונסה המועצה ודנה בשמות 70 המועמדים שהציע הציבור. ביום חמישי יתכנסו חברי המועצה שוב כדי לקבוע מי ינהיג את המפלגה ובעוד כשבועיים תורכב רשימת המפלגה לכנסת.

 

ל-ynet נודע כי לצד מועמדתם של חברי הכנסת זבולון אורלב, אורי אריאל ובני אלון מהאיחוד הלאומי והמפד"ל, עשויים להיכלל ברשימה גם אישים שאינם מזוהים עם העשייה הפוליטית. בין המועמדים שהגיעו לישורת האחרונה נמצאים אברהם ליפשיץ, לשעבר מזכ"ל בני עקיבא, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, רב שכונת אחוזה בחיפה ומרצה למתמטיקה בטכניון, דוד (דוידל'ה) בארי, יו"ר עמותת אלע"ד להתיישבות יהודית במזרח ירושלים ואבי וורצמן, מנכ"ל תנועת 'מבראשית'. במועצה הציבורית ממתינים כעת להסכמת השבעה כדי לפרסם מחר את מועמדותם.

 

גורמים באיחוד-הלאומי, שמהווה חלק מתנועת "הבית היהודי", מתחו ביקורת על הרכב הרשימה והגדירו אותה כ"בינונית". בכיר במפלגה טען, כי רבים מחברי המועצה הציבורית מזוהים עם אורלב, והם מציגים מועמדים שאינם מוכרים מספיק כדי להכין את הקרקע לבחירתו.

 

"האנשים האלה לא הציגו מועמדות בעצמם, ואם כבר בחרו בכאלה יכלו להביא דמויות משמעותיות יותר", אמר הבכיר, "הבחירה במועמדים 'בינוניים' כאלה מוכיחה שוב כי מהיום שבו סיכמו על איחוד הכל היה מכור לאורלב, שאנשיו שולטים במועצה באופן מובהק".

 

גורמים במפלגה החדשה הביעו חשש כי בחירה באורלב תגרום לפילוג נוסף. הם העריכו כי המועצה תחליט בסופו של דבר על רוטציה בינו לבין אורי אריאל או על הנהגה משותפת של השניים, כאשר אחד מהם יוצב בראש הרשימה והשני יקבל את התפקיד הבכיר.

 

יו"ר המועצה, האלוף (מיל') יעקב עמידרור, אמר בתגובה, "ועדת האיתור, כמו המועצה הציבורית, משקפים ומייצגים את מלוא קשת הדעות בציונות הדתית ובציבור המסורתי. טועני הטענות מתקשים לקבל את העובדה שהמועצה מקבלת החלטות באופן עצמאי על פי שיקולים עניינים בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המועמד המוביל? זבולון אורלב
צילום: גיל יוחנן
הסכם רוטציה? אורי אריאל
צילום: דודי ועקנין
מומלצים