שתף קטע נבחר

בשל תקלות: ההצבעה בעבודה הוארכה עד חצות

שורת תקלות קילקלה את יום הפריימריז במפלגת העבודה - והבחירות הוארכו עד חצות. מקורבי השר בן-אליעזר, ששיריונו בוטל, טענו: "זה חיסול ממוחשב, לא מאפשרים להצביע עבורו"

שורת תקלות טכניות עשתה שמות ביום הבחירות של העבודה: מצביעים רבים העידו על בעיות וקשיים בהצבעה, ושורה ארוכה של שרים וח"כים התלוננו על המתרחש. נוכח התקלות, החליטה בצהריים (יום ג') ועדת הבחירות של העבודה להאריך פעילות הקלפיות עד חצות, במקום 21:30 כפי שתוכנן בתחילה.

 

עמיר פרץ, בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי, יורם מרציאנו ואבישי ברוורמן הגישו עתירה לביטול הבחירות לוועדת הבחירות. יו"ר העבודה, אהוד ברק, טילפן ללמזכ"ל המפלגה, איתן כבל, והנחה אותו לקבל מיד את ההחלטות הנדרשות על מנת להביא להצבעה תקינה ומסודרת. ברק הדגיש את החיוניות של בחירות תקינות ואמינות.

  

 

כשהתגלו התקלות טענו מקורביו של השר בנימין בן-אליעזר, ששיריונו בוטל: "יש פה חיסול ממוחשב. לא מאפשרים להצביע עבורו". אנשי המטה של בן אליעזר היו בין הפונים לוועדת הבחירות ופירטו את טענותיהם של מתפקדים רבים מרחבי הארץ שסיפרו כי לא היו יכולים להצביע עבור פואד במחשבים. 

 

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה ל-ynet: "אני מודאגת מהתקלות במחשבים שנתגלו ברחבי הארץ ומהעיכוב בהצבעה". תמיר ציינה כי היא מוטרדת מאחוזי הצבעה נמוכים ואמרה כי "אחוזי הצבעה נמוכים יקשו על פריצת מפלגת העבודה לציבורים חדשים ולמחוזות חדשים. אני מקווה שהמצביעים יגלו סבלנות לנוכח התקלות, ויממשו את זכותם להצביע".


בוחרים את הנציגים (צילום: עופר עמרם)

 

ח"כ נדיה חילו סיפרה גם היא על התקלות, שלדבריה "מנעו מהמוני חברים להצביע". ח"כ פינס הוסיף כי "התקלות גורמות לעיכובים מהותיים ויש לעשות הכל כדי שהתקלות לא יפגעו באחוז ההצבעה, ולא ימנעו מהחברים לממש את זכותם להצביע ולהשפיע".

 

41 מועמדים ברשימה

המועמד אבי שקד אמר ל-ynet: "זו שערורייה שאין כדוגמתה. אנשים מגיעים להצביע, אבל הם לא מצליחים. הם חוזרים על עקבותיהם. צריך לדאוג לבוחרים. לא יתכן שמערך ההיי-טק לא נוסה לפני ההצבעה. הצעתי לוועדת הבחירות

לעשות בדיקות לפני יום הבחירות, אבל אמרו לי שאין צורך. עכשיו אפשר לראות שהיה צורך".

 

למועמד שקד היה גם פתרון טכני: "נתבים קורסים, עד שצריך לשקול לבטל את הבחירות. חברת טלדור צריכה להתעשת ולהגדיל את רוחב הפס בין הנתבים שלה כדי לאפשר תקשורת נאותה בין הקלפיות".

 

בשעה 10:00 בבוקר נפתחו הקלפיות לבחירת מועמדי מפלגת העבודה לכנסת ה-18. כ-60 אלף מתפקדי התנועה אמורים להצביע ב-275 עמדות הצבעה ממוחשבות. 41 מועמדים, בהם חברי כנסת ושרים, נאבקים על מקום ברשימה. שלושה מקומות בצמרת הרשימה כבר נקבעו: במקום הראשון יו"ר העבודה, השר אהוד ברק. במקום השביעי מזכ"ל המפלגה, איתן כבל. במקום ה-12 השר שלום שמחון, נציג המושבים.


פורסם לראשונה 02/12/2008 11:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתינים להצביע
צילום: עופר עמרם
קלפיות בגבעתיים
צילום: עופר עמרם
מומלצים