שתף קטע נבחר

מאסר על תנאי וקנס לפורץ לשרתי תפוז

שופט בית המשפט השלום בתל-אביב חנן אפרתי, גזר על חייל בשירות סדיר, שפרץ לשרתי "תפוז" וחסם גולשים משימוש בצ'ט ובבלוגים, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי על סך 1,500 שקלים. עוד ציין בהחלטתו השופט כי הפגיעה בבלוגים של "תפוז" - היא פגיעה בחופש הביטוי

חייל בשרות סדיר בן 19 נידון היום (ג') ל-15 חודשי מאסר על תנאי, זאת לאחר שפרץ לשרתי "תפוז", ומנע מגולשים גישה לצ'ט ולמערכת הבלוגים של האתר. בנוסף, הוטל על החייל קנס כספי על סך 1,500 שקלים, שייפרס לתשלומים. הנאשם אף יחתום על התחייבות כספית על סך 10,000 שקלים להמנע במשך שנתיים מביצוע כל עבירה על חוק המחשבים, ויבצע עבודות שירות לטובת הציבור.

 

הנאשם הודה בביצוע העבירות "שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב" ו"חדירה לחמור מחשב שלא כדין". ההגנה ביקשה לסיים את ההליכים נגד הנאשם ללא הרשעה, מכיוון שמדובר באדם ללא עבר פלילי, והרשעה עלולה לחבל בעתידו. כמו כן ציינה ההגנה שהצעיר הוא חייל בשירות סדיר, ומשפחתו היא משפחה קשת יום - ולכן לא יוכל לעמוד בדרישות התביעה, שתבעה קנס של 8,000 שקלים.

 

כבוד השופט אפרתי לא נעתר לבקשת ההגנה, והרשיע את הנאשם. "אני גוזר על הנאשם את העונשים שבעיקר צופים אל פני עתיד ויש בהם גם מסר מרתיע לאחרים השוקלים ללכת בדרכו של הנאשם, אם מתוך 'שובבות' ואם בשל כוונות אחרות".

 

חסימת בלוגים: פגיעה בחופש הביטוי

בהחלטתו, ציין השופט שהוא רואה את עבירות אלה בחומרה, כיוון שיש בהן פגישה בזכות יסוד. מתוך גזר הדין: "אין צורך להרחיב במילים את שידוע לכל כי, בלוגים המתפרסים לאחרונה במספר הולך וגדל, ממלאים /תופסים במידה כזו או אחרת את מיקומה של העיתונות הכתובה.

 

יתירה מזאת, לבלוגים הללו, שהינם חופשיים מעצם טיבם, וכנראה חפים מכל אינטרס חברתי אחר, אינטרסים מערכתיים בהם לכאורה מעורבים עורכים ובעלי אינטרסים כלכליים במערכות עיתונות ובעלי העיתונות, הופכים את התקשורות בבלוגים ברשת האינטרנט לעיתונות חופשית, הלכה למעשה.

 

לכן, חשוב, במיוחד בימים אלה, לשמור על עצמאותם, ועל חופש הביטוי בהעדר הפרעה שלא כדין לערוץ תקשורת זה, הפתוח לכל, לכתיבה וקריאה כאחד ולו רק בגין טעם זה, אין ולא ראוי להקל ראש בעבירות אותן ביצע הנאשם." כתב השופט אפרתי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאסר על תנאי וקנס של 1,500 שקלים
צילום: index open
מומלצים