שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה ייערכו ביום חמישי הקרוב

ועדת הבחירות של מפלגת העבודה החליטה לערוך את הבחירות לרשימה לכנסת עוד השבוע. המזכ"ל כבל הסביר את כשלון המערכת הממוחשבת: "שקלנו גיבוי, אך במצבה הכלכלי של העבודה, אי אפשר היה אחרת"

הפריימריז במפלגת העבודה ייערכו ביום חמישי הקרוב. הקלפיות ייפתחו בשעה 12:00 ויינעלו בעשר בלילה. כך הוחלט אחרי הצהריים (יום ג') בועדת הבחירות  של המפלגה עוד קודם לכן הנחה יו"ר המפלגה, השר אהוד ברק, את מזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת איתן כבל, לפעול במהירות לקיום הפריימריז במועד זה."יש לקיים בחירות בשיטה ידנית על מנת לסיים את ההליך באופן מהיר, יעיל ואמין", אמר.

 

הלחץ של פואד: "אהוד, אתה מוכרח לעשות משהו"

 

המזכ"ל כבל כינס מסיבת עיתונאים והסביר על השתלשלות הארועים: "שנים נאלצנו להתמודד עם אי תקינויות וזיופים.

יותר מחודש וחצי בדקנו המערכת. החברה הציגה פיילוטים שהצליחו. אחרי שלוש שעות התברר שהמערכת כשלה". הוא אמר כי עדיף לגדוע הליך פגום מאשר לגרום עוול ופנה לחברי המפלגה: "אני קורא למתפקדים להגיע ביום חמישי ולהצביע באחוזים גבוהים".

 

"לאחר לבטים רבים, ובהתחשב בחג הקורבן הקדוש למוסלמים ולדרוזים ובהתאם לבקשת יו"ר המפלגה והרוב המכריע של המתמודדים - החליטה ועדת הבחירות לקיים את הפריימריז ביום חמישי הקרוב", אמר כבל והבהיר כי אין בכוונתו להתפטר בשל התקלה.

 

מדבריו של כבל עלה עוד כי גם למצבה הכספי העגום של העבודה יש קשר למבוכת יום הבחירות. "עשינו את כל הבדיקות האפשריות. גיבוי ידני היה מכפיל ההוצאות. שקלנו גיבוי, אך במצבה הכלכלכי של העבודה, אי אפשר היה אחרת", הסביר.

 

"אנחנו לקחנו את טלדור לא רק בגלל העניין של המחיר - למרות שגם הוא שיקול -אלא גם בגלל ששנים רבות עשו עבודה יוצאת מהכלל מולנו", אמר כבל.


הודעת התקלה במחשבים (צילום: דודו אזולאי) 

  

יום הבחירות: קריסה, דחייה - והסברים

ההחלטה על מועד חדש לבחירות התקבלה לאחר שועדת הבחירות של המפלגה החליטה בצהריים לדחות את ההצבעה במספר ימים, והודיעה: "בעקבות קריסת מערכת המיחשב וכשלון החברה המתפעלת, החליטה ועדת הבחירות של מפלגת העבודה לדחות את קיום הפריימריז. הבחירות תתקיימנה במתכונת ידנית. הוועדה מתנצלת בפני ציבור הבוחרים". ההודעה פורסמה לאחר שבעבודה נואשו מהניסיון להאריך את יום ההצבעה כדי להתגבר על התקלות.

 

בחברת טלדור, שבאמצעותה התבצעה ההצבעה הכושלת, מנסים מאז הבוקר להסביר מה השתבש.

החברה פרסמה הודעה ובה נאמר: "מדובר במערכת חדשנית ראשונה מסוגה בישראל, שעברה מספר פיילוטים בהצלחה טרם הפעלתה. לצערנו התגלו היום תקלות שלא נצפו מראש, לרבות תקלות תקשורת ותקלות תפעול".

  

עוד נמסר מטלדור: "קיבלנו את החלטת מפלגת העבודה על עצירת הפריימריז בשיטה הממוחשבת. חברת טלדור תתמוך במפלגת העבודה לקיום הפריימריז במתכונת ידנית במועד החדש שנקב". עוד קודם לכן, אמרו מקורבי השר בנימין בן-אליעזר כי "עשו לו סיכול ממוחשב". בן-אליעזר ובכירים נוספים בעבודה דרשו לבטל את ההצבעה, וכך היה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. ניפגש ביום חמישי
צילום: ירון ברנר
הקלפיות המיותמות
צילום: עופר עמרם
מומלצים