שתף קטע נבחר

בבנק ישראל בטוחים: פישר נשאר

בעקבות הפרסומים לפיהם הנגיד מועמד לתפקיד ראש הפדרל ריזרב בניו-יורק, אומרים גורמים בבנק ישראל: "הוא יסיים את הקדנציה"

בבנק ישראל סירבו אתמול להתייחס באופן רשמי לידיעות לפיהן נגיד הבנק, סטנלי פישר, מועמד לתפקיד ראש הפדרל ריזרב (הפד) בניו-יורק. מהבנק נמסר כי הפרסום ידוע לו, וכי לא ימסור מידע בעניין. העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול (ג') כי נגיד בנק ישראל מועמד לתפקיד ראש הפדרל ריזרב בניו-יורק, במקומו של טימותי גייתנר, המיועד לתפקיד שר האוצר בממשלתו החדשה של ברק אובמה.

 

גורמים בבנק הבהירו אתמול כי סטנלי פישר מתעתד לסיים את הקדנציה שלו כנגיד בנק ישראל כמתוכנן בשנת 2010. "כמובן שאם ברק אובמה יקרא לו לדגל, האפשרויות יהיו פתוחות, אך נכון לעכשיו מבקש פישר להמשיך בקדנציה שלו כנגיד הבנק המרכזי בישראל", אמרו אתמול גורמים בבנק ישראל.

 

"אין ספק כי הוא מחובר למקבלי ההחלטות הכלכליים החדשים בממשלו של אובמה ויש שיחות קבועות בין הצדדים, כולל עם שר האוצר האמריקני החדש, אך התפקיד הזה אינו על הפרק מבחינת סטנלי", אמרו הגורמים.

 

סטנלי פישר מונה ב-2005 לנגיד בנק ישראל, לכהונה בת 5 שנים. בין 1994 ל-2001 כיהן כמשנה למנכ"ל קרן המטבע הבינלאומית.

 

ההכרעה על המינוי של ראש הפדרל ריזרב בניו-יורק נתונה בידי מועצת המנהלים של הבנק, בראשה עומד סטיבן פרידמן. האחרון, שכיהן בעבר בתפקיד יו"ר גולדמן זאקס וראש המועצה הכלכלית המייעצת לנשיא בוש, מוזכר גם כן כמועמד מוביל להחליף את גייתנר.

 

ב"וול סטריט ג'ורנל" נכתב כי לתפקיד מועמדים גם פיטר פישר, מנהל בכיר בבלקרוק ופקיד לשעבר במשרד האוצר האמריקני, רוג'ר פרגוסון סגן יו"ר הפד בעבר ויו"ר חברת השירותים הפיננסיים טיה-קרף כיום, קווין ווארס - מנהל בפד, וביל דדלי - כלכלן לשעבר בגולדמן זאקס שמנהל את דסק השוק של ה'פד'. 

 

הידיעה המלאה מתפרסמת היום במוסף "ממון" בידיעות אחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בבנק בטוחים: פישר נשאר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים