שתף קטע נבחר

פרשת הירשזון: מה עם הפנסיה של הגזבר שגנב?

הסתדרות העובדים הלאומית דורשת מעובדיה כהן, שהורשע בגניבת מיליונים, להחזיר את כספי הפנסיה בסך 26 אלף שקל בחודש - אותם הוא מקבל עד היום

"הרצחת וגם ירשת?" - תוהים בהסתדרות העובדים הלאומית בהקשר לעובדיה כהן, שהודה והורשע בגניבה של כ-10 מיליון שקלים במסגרת תפקידו כמנהל מחלקת הכספים במוסד. מחר (יום ה') יתקיים בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב דיון בבקשת הסתדרות העובדים להפסיק את תשלומי הפנסיה השמנה שמוענקת לו.

 

כהן מקבל מידי חודש, מאז פרש לגמלאות ב-2003, פנסיה תקציבית בסכום של 26 אלף שקל ברוטו. היועץ המשפטי של הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) אומר היום כי "לא יעלה על הדעת שבן אדם שגנב ימשיך לקבל מדי חודש את הפנסיה הזו".

 

היועץ המשפטי, יהודה אורון, מסביר: "מצד אחד הוא גנב, ומצד שני ממשיך לקבל כסף. אנחנו מבקשים מבית המשפט שיתיר לנו להימנע מתשלום הפנסיה - עד למתן הכרעה בתביעה העיקרית שתוגש נגדו, ובה גם נדרוש שיחזיר את כספי הפנסיה מחמש השנים האחרונות.

 

"חשוב לציין שאין תקדים לתביעה הזו", הוסיף אורון, "ואנחנו נעזרים בתיקים דומים בעניינם של עובדי מדינה ומבקשים שיקבלו את טענותינו. מה גם שביום ראשון הקרוב הוא נכנס לכלא, ולא זקוק לפנסיה".

 

"נחזיר את המיליונים שנגנבו הביתה"

יושב ראש הסתדרות העובדים הלאומית, יואב שמחי, הדגיש ש"הנהגת הע"ל החדשה סיימה את שלב ניקיון הבית ועוברת כעת לפעולות משפטיות על מנת להחזיר את הכספים שנשדדו. לא נחסוך שום מאמץ להחזיר את המיליונים הרבים הביתה". בעקבות צעד זה של הסתדרות העובדים, יש לצפות שגם נגד שאר המורשעים בפרשה יוגשו תביעות דומות.

 

היום העיד כהן במשפט הנאשם המרכזי בפרשה, השר לשעבר אברהם הירשזון. כהן אמר בעדותו ש"אם יצחק רוסו (אחד הנאשמים בגניבה - ו.ל) לא היה פותח את הפה, הגניבות היו ממשיכות".

 

הוא גם נדרש להתייחס לנושא ההימורים, מאחר שאחיו, דוד כהן - שגם הוא הורשע בפרשה - הוא מהמר כפייתי. לכן נטען שכספים שנגנבו הועברו לאח, לאור איומים שקיבל מגורמים בשוק האפור, מהם לווה כסף. עובדיה כהן סיפר שכשהיה נוסע לצרפת, על חשבון הסתדרות העובדים הלאומית, "לפעמים גם הייתי מהמר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. המשפט נמשך
צילום: ירון ברנר
עובדיה כהן. יחזיר את הפנסיה?
צילום: עופר עמרם
מומלצים