שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביהמ"ש מינה מפרק זמני לסאמיט קפיטל
  את הבקשה למפרק זמני הגישו עובדי החברה, בטענה שהחברה חייבת לנושיה כ-600 אלף שקל. על פי העובדים, כל עובדי החברה קיבלו מכתבי פיטורין במהלך אוגוסט, אולם לטענתם לא קיבלו שכר

  בית המשפט המחוזי בת"א מינה היום (ד') את עו"ד אורי דניאל כמפרק זמני לחברת סאמיט קפיטל. בכך נעתרה השופטת ורדה אלשייך לבקשת עובדי החברה, שהגישו אתמול לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לפרק את חברת סאמיט קפיטל. זאת בטענה כי החברה חייבת לנושיה כ-600 אלף שקל.

   

  בבקשת הפירוק נטען כי החברה הינה חברת פרטית, אשר הוחזקה במלואה ע"י חברת אם מארה"ב בשם ווקסטראסט סקיוריטיז. "למעשה, החברה שימשה כנציגתה בישראל של החברה האמריקנית והעניקה לה שירותים עפ"י דרישתה. בין היתר שימשה החברה כגוף מקשר בין לקוחות ישראליים, שחפצו לסחור בשוק המניות בארה"ב באמצעות החברה האמריקנית",נטען בבקשה.

   

  העובדים טוענים באמצעות עו"ד אורי דניאל כי בחודש אוגוסט 2008 נכנסה החברה האמריקנית להליכי חדלות פרעון ומונה לה נאמן, כך שהחל מיום מינוי הנאמן, החברה האמריקנית חדלה מלהזרים לחברה כספים עבור השירותים שסיפקה לה וכך הגיע החברה לסוף דרכה, שהרי אין מי שיזרים לה כספים ולחברה אין כל מאגר לקוחות ו/או הכנסות בארץ.

   

  עוד נטען כי כל עובדי החברה קיבלו מכתבי פיטורין במהלך חודש אוגוסט 2008, אולם לטענתם לא קיבלו שכר, חלקם עבור חודשים יולי ואוגוסט וחלקם עבור חודש אוגוסט בלבד. יתר על כן, העובדים, לטענתם, לא קיבלו פיצויי פיטורין, דמי הודעה מוקדמת, דמי הבראה, הפרשות לקופות וכד'. ששת העובדים שהגישו את בקשת הפירוק טוענים כי משרדי החברה, בשטח של 400 מ"ר לערך, שוכנים במגדל יוקרתי (מגדל משה אביב במתחם הבורסה, רמת גן), כאשר דמי השכירות החודשיים נעים סביב סך של 30 אלף שקל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "לא קיבלנו שכר". העובדים
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים